Gabinet: Wrocław, ul. Żernicka 215
Rejestracja: 601 775 123
dr n. med. Dariusz Kraśnicki skype

Jaki adres na zwolnieniu ?

Jaki adres na zwolnieniu lekarskim ? Dzień dobry, Mam pytanie związane z podaniem danych adresowych do zwolnienia. Czy podaje dane dotyczące stałego adresu zamieszkania (gdzie już nie mieszkam ), czy dane adresowe dotyczące tymczasowego adresu zamieszkania, gdzie mieszkam i zamierzam pracować. Dodam że są to dwa różne województwa, a lekarza I kontaktu wybrałam w dolnośląskiej kasie. Z góry dziękuję za odpowiedź Przepraszam, ale nie jest to dla mnie jednoznaczne pobytu stałego czy tymczasowego ?

  • Powinny być rzeczywiste dane adresowe miejsca faktycznego pobytu w trakcie zwolnienia.
  • Wynika to jedynie z objaśnienia dla lekarzy na okładce bloczka zwolnień ZUS ZLA

Poza tym całej Ustawie nie ma wzmianki definiującej dane adresowe ubezpieczonego na l4

Podziel się:

Odpowiedzi


Ciąża a koniec 270 dni zwolnienia

Witam. Przebywam na zwolnieniu lekarskim od maja, z tym ze najpierw było to zwolnienie z tytułu ciąży (doszlo do poronienia), pozniej zwolnienie od psychiatry, a teraz znow ciazowe. Jak zliczaja sie te zwolnienia? Do porodu zostalo jeszcze 3 miesiące. Czy okres bycia w ciazy liczy sie osobno czyli 270 dni, czy wlicza sie do tego okresu wszystkie zwolnienia, nawet od psychiatry. Prosze o odpowiedz.

Zwolnienie na miejsce zameldowania

Witam
Jestem obecnie w 7 m-c ciąży, niestety ze względu na komplikacje i nakaz leżenia, musiałm pójść na l4
problem polega na tym , że mojeskładki odprowadzane są do ZUSu w miejscu mojego stałego zameldowania, a mieszkam 300 kilometrów dalej. Lekarka która wypisywała mi zwolnienie stwierdziłą ze może wypisać tylko na adres z dowodu.
Z tąd moje pytanie do którego ZUSu powinnam zgłosić fakt przebywania w innym miejscu niż meldunek stały?
W jakiej formie to powinnam zrobić?

zwolnienie lekarskie w ciąży/zmiana adresu zamieszkania

Witam,

chciałam uzyskać rzetelną informację dotyczącą sytuacji w której się znajdę.
Obecnie jestem na zwolnieniu lekarskim wynikającym z dolegliwości podczas ciąży. Ponieważ mój mąż jest w rozjazdach postanowiliśmy abym do rozwiązania ciąży przeprowadziła się i była pod opieką jego rodziców którzy już nie pracują i są w domu. Moje pytanie w związku z tą sytuacja jest takie ... Co muszę zrobić mając zwolnienie lekarskie z wypisanym adresem zamieszkania i zameldowania a które kończy się 23 kwietnia 2014r.

a) w przypadku kiedy to 18 kwietnia zmienię adres zamieszkania na inne województwo?
b) czy podczas trwania tego zwolnienia z dniem przeprowadzki powinnam zgłosić ten fakt do ZUS-u i pracodawcy, czy wystarczy że zgłoszę ten fakt tylko do pracodawcy?
c) jeżeli objawy i dolegliwości związane z ciążą nie ustaną, idąc do lekarza 24 kwietnia jaki adres powinien znaleźć się na druku zwolnienia lekarskiego wypisanego od lekarza?
d) czy powinnam zameldować się czasowo u rodziców męża?

Pozdrawiam serdecznie i z góry dziękuję za informację.
Gosia

gość Miałam kontrole ZUS

gość
Miałam kontrole ZUS ... przyszli pod adres zamieszkania... nie zastali mnie... obecnie wynajmuję mieszkanie pod innym adresem... od dnia kontroli wstrzymali mi chorobowe. Musiałam napisać pismo wyjaśniające co do tego adresu i chorobowe zostało przywrócone... na kolejnym zwolnieniu podałam już prawidłowy adres...

Pomoc

Witam, czy mogę prosić o informacje jak ma wyglądać to pismo o błędnym adresie?

Zwolnienie lekarskie w ciąży a adres zameldowania

Witam serdecznie,
mam pewien problem. Jetem zameldowana, mieszkam oraz jestem zatrudniona w mieście A. Zaszłam w ciążę i jestem obecnie na zwolnieniu lekarskim, na którym raczej zostanę do końca ciąży. Problem polega na tym, że mam zamiar przeprowadzić się 300 km od miejsca dotychczasowego zamieszkania (będę tam miała również meldunek tymczasowy). Mam wiec pytanie: czy lekarz w moim nowym miejscu zamieszkania może wypisać mi zwolnienie na moje miejsce pracy 300 km dalej? Powinien wtedy wpisać miejsce mojego nowego zamieszkania? Jak to się ma do mojego zatrudnienia tak daleko?

Dodam, że ciąża nie była niespodzianką:) a wcześniej zamierzałam zwolnić się z pracy przez przeprowadzkę do nowego miasta, ale w tych okolicznościach cieszę się, bo będę miała jednak nadal zatrudnienie i będę mogła skorzystać również z urlopu macierzyńskiego będąc cały czas zatrudniona w miejscu mojego pierwotnego pobytu.

Będę wdzięczna za pomoc.

@Obowiązuje wpisanie faktycznego miejsce pobytu

NA JAKI ADRES POWINNO BYĆ WYPISANE L4

jeśli jestem zameldowana u mamy , a mieszkam gdzie indziej (to samo województwo) to na jaki adres lekarz ma wypisać l4? Bo mój lekarz wypisał mi na adres pod którym przebywam,teraz się zastanawiam czy nie będzie z tego jakiegoś problemu:( a jeśli będzie to jaki?
Co może się stać, gdy okaże się ,że adres na moim L4 jest inny niż powinien?

@Lekarz postąpił prawidłowo.

zwolnienie lekarskie po wypowiedzeniu ADRES

Witam, poproszę o pomoc. jestem po okresie wypowiedzenia, mam zwolnienie lekarskie, na druku Pani doktor kategorycznie wpisała adres z dowodu chociaż mieszkam zupełnie gdzie indziej. I teraz moje pytanie - czy mam wysłać zwolnienie do oddziału ZUS według adresu zameldowania i dodać pisemna informację, że przebywam pod innym adresem. Czy może wysłać zgodnie według zamieszkania, chociaż zamieszkanie i zameldowanie to zupełnie inne województwa. RATUNKU

@zwolnienie trzeba wysłać do ZUS, który rozliczał zakład i można dodać informację o faktycznym adresie zamieszkania. Ewentualnie zrobić inne ustalenia z ZUS

adresy zamieszkania na zwolnieniach

Witam,
przebywam na długotrwałym zwolnieniu lekarskim. W chwili obecnej zmieniłam miejsce zamieszkania. Czy fakt, że adresy zamieszkania na zwolnieniach będą się różniły nie stanowi problemu?
Proszę o odpowiedź.

@Powinien to być adres zamieszkania

gdzie pracodawca ma wysyłać zwolnienia

Witam.. Jestem w ciąży i dostałam zwolnienie lekarskie, po upływie 33 dni chorobowe płaci ZUS, lecz mieszkam i pracuje w innym mieście niż jestem zameldowana w związku z czym moje pytanie gdzie pracodawca ma wysyłać zwolnienia do ZUS-u w mieście w którym przebywam czy do miasta w którym jestem zameldowane?

@Tam gdzie opłaca składki ZUS

Mieszkałam u swojego chłopaka na L4

proszę o pomoc. Jestem na zwolnieniu L4 2 tyg bo mam skręcony staw skokowy i posiadam szynę gipsową. Mam taki problem że ostatnio można powiedzieć że mieszkałam u swojego chłopaka, teraz też chciałam u niego zostać, bo by się mną zajął, ale szefowa powiedziała mi, że mnie sprawdzi pod aktualnym miejscem zamieszkania, mimo tego że jej mówiłam, że będę u swojego chłopaka, bo mam lepsze warunki do chodzenia, bo u siebie muszę pokonywać schody idąc do toalety, a jest mi ciężko wychodzić do góry. Czy szefowa może mnie sprawdzić teraz na L4 i czy będę mieć z tego jakieś kłopoty, gdyby mnie nie zastała w domu tylko bym była u swojego chłopaka? Proszę o odpowiedz. Aga

  • @Wystarczy pisemnie listem poleconym zgłosić swoje nowe miejsce zamieszkania i formalnie nie powinno być problemów.

Adres Zamieszkania Problemy ?

Witam Panie Doktorze,
Bardzo bym prosiła o pomoc.
Byłam dzisiaj u lekarza. Podejrzewałam, że dostanę L4, więc dzień wcześniej próbowałam się dowiedzieć jak to będzie z wypełnieniem w moim przypadku druku ZUS ZLA.

Problem polega na tym, że zameldowana jestem pod innym adresem niż aktualnie przebywam-wynajmuję mieszkanie w innym mieście(ta sama kasa chorych), a osoba, od której wynajmuję mieszkanie nie wyraża zgody bym się mogła zameldować.
Dzięki Pana forum dowiedziałam się wczoraj, iż dane adresowe ubezpieczonego powinny zawierać adres miejsca, w którym aktualnie się przebywa.

W końcu pod ten adres miałaby przyjść kontrola lub korespondencja z ZUSu. (Dla mnie to logiczne).
Przygotowałam się z wszelkimi danymi. Poszłam rano do przychodni. Musiałam wypełnić deklarację, ponieważ pierwszy raz w tym roku i miejscu musiałam pójść do lekarza. W deklaracji uwzględniłam dwa adresy (zameldowania i do korespondencji). Po wizycie w gabinecie lekarskim miałam się zgłosić do rejestracji o wypełnienie druku L4. I zaczęło się.

Uprzejmie poinformowałam Panią pielęgniarkę, że mam inny adres pobytu i prosiłam o wpisanie tego adresu. Na to otrzymałam reprymendę, "że zawsze wypisuje się adres zameldowania i mam o tym pamiętać".
Tak więc otrzymałam bez dyskusji L4 na 5 dni z wskazaniem lekarskim nr.:1 i adresem zameldowania. :(
Bardzo się boję, że mogą być jakieś konsekwencje w związku z tym, w końcu nie ma mnie pod wskazanym adresem na L4. Co w tym przypadku mam teraz zrobić?

Z góry dziękuję za odpowiedź.
Z poważaniem

Odpowiedź

  • Wątpię, aby przez 5 dni coś wielkiego wynikło.
  • Problemy są raczej przy dłuższych, a wypisanie nie tego co trzeba to raczej zwykła złośliwość?

Kontrola w miejscu zameldowania a nie zamieszkania

witam
a co się stanie jeśli wpisany będzie adres zameldowania i korespondencja / kontrola będzie tam wysyłana, nie zastanie chorego co wtedy ? Jest chory będzie leżał w łóżku w swoim domu pod innym adresem ?
Czy trafienie do chorego to interes chorego czy kontrolującego ?
Czyj interes to nie wiem, ale jak zabiorą zasiłek, to raczej dotknie to finansowo chorego

Dodaj nowy komentarz

  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w klikalne odnośniki.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <a> <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd> <img>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
  • Linki będą posiadać atrybut "nofollow".

Więcej informacji na temat formatowania

Gemme - Aplikacje internetowe