Gabinet: Wrocław, ul. Żernicka 215
Rejestracja: 601 775 123
dr n. med. Dariusz Kraśnicki skype

Na ile dni zwolnienie wsteczne

Na ile dni do tyłu zwolnienie wsteczne ? Znalazłam ten adres na stronie internetowej. Mam zapytanie odnośnie mojej sytuacji i l-4 , otóż od dłuższego już czasu przebywam na zwolnieniu, jestem już po badaniu u lekarza orzecznika ZUS, aktualne l-4 kończy się 26 lutego. Chciałabym to zwolnienie przedłużyć na następny okres , jednakże nie będę mogła 27 lutego pójść do lekarza , ponieważ nie będzie mnie w tym czasie w miejscu zamieszkania i wracam dopiero 3 marca [5 dni przerwy w ciągłości]. Czy widzi Pan jakieś sensowne wyjście i rozwiązanie tej sytuacji. Będę wdzięczna za odpowiedź.
Pozdrawiam serdecznie

  • W świetle obecnych przepisów nie widzę chyba, że nie zależy na ciągłości l4
  • No właśnie sęk w tym że zależy , ponieważ jest to zwolnienie po ustaniu zatrudnienia. Czy lekarz nie może wystawić l-4 na tyle dni wstecz w związku z ciągłością choroby ?

Tego się właśnie obawiałam ... no to musztarda po obiedzie . W każdym razie dziękuję za szybką odpowiedź. Proszę mi wybaczyć , że nadal Pana męczę ale wpadło mi jeszcze coś do głowy... Czy jeśli np. będąc na chorobowym które jest wystawione do dnia 26 lutego , poszłabym jutro do innego lekarza który wystawiłby mi l-4 od dn . jutrzejszego i dalej, to czy te zaswiadczenia mogą się ze sobą pokrywać czy jest możliwa taka sytuacja że oddaję kolejne l-4 w czasie w którym obowiązuje jeszcze poprzednie . Bardzo proszę o wyjaśnienie tej kwestii. Z góry dziękuję .

Podziel się:

Odpowiedzi


Brak 1 dnia do zasiłku rehabilitacyjnego

Witam jestem na zasiłku chorobowym, który kończy się w sobotę i brak mi 1 dnia do 180dni zwolnienia, złożyłem papiery o zasiłek rehabilitacyjny i skierowanie do sanatorium .Czy lekarz może mi wystawić l4 pokrywające się z poprzednim zwolnieniem np w piątek... czy mogę dostać wsteczne zwolnienie zaczynające się w niedzielę ? Oraz czy numer choroby musi być tej z poprzedniego zwolnienia by liczyła się ciągłość ...dziękuję za odpowiedz Jarek

@Do 3 dni wstecz może wystawić.

Dodaj nowy komentarz

  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w klikalne odnośniki.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <a> <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd> <img>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
  • Linki będą posiadać atrybut "nofollow".

Więcej informacji na temat formatowania

Gemme - Aplikacje internetowe