Gabinet: Wrocław, ul. Żernicka 215
Rejestracja: 601 775 123
dr n. med. Dariusz Kraśnicki skype

Następne zwolnienie zaraz po Kontroli ZUS

Następne zwolnienie zaraz po Kontroli lekarza orzecznika ZUS. Cześć nazywam się Darek Kraśnicki ze strony www.ZwolnienieLekarskie.pl poruszę ciekawy problem, że pomimo zabrania nam zwolnienia po kontroli ZUS, idziemy tego samego dnia do naszego lekarza, a ten świadomy tego faktu wystawia nam dalej kolejne zwolnienie. Oczywiście problem opieram na zapytaniu internautki.Witam Proszę Pana mam pytanie słyszałam że jeżeli; lekarz orzecznik na kontroli ZUS zwolnienia lekarskiegodotyczącej zasiłku chorobowego uzna, że nadaję się do pracy nazajutrz po dniu badania i przerwie to zwolnienie, podważy opinie lekarza prowadzącego, a ja udam się do swojego lekarza prowadzącego, a on stwierdza że jednak obecnie nie nadaję się do pracy z powodów zdrowotnych i ponownie wydaje mi l4 po dniu kiedy ZUS cofnął,

to czy nadal mam ciągłość tego zwolnienia do kolejnej kontroli? Proszę o odpowiedź dziękuje Kinga MAM JESZCZE PYTANIE DOTYCZĄCE KOMISJI LEKARSKIEJ W SPRAWIE ZASIŁKU CHOROBOWEGO. PROSZĘ POWIEDZIEĆ JAKICH PYTAŃ MOŻNA SIĘ SPODZIEWAĆ, O CO PYTAJĄ,CZY PYTAJĄ O LEKI CZY MUSZE BRAĆ OD LEKARZA HISTORIE CHOROBY, JAK WYGLĄDA BADANIE, ILE OSÓB ZAWIERA KOMISJA? Teoretycznie ciągłość jest możliwa.W końcu stan zdrowia może się zmienić z minuty na minutę. Uczciwe by było powiadomienie lekarza o tej kontroli i jej wyniku, tak aby mógł w sposób świadomy podjąć decyzję o kontynuacji zwolnienia lub nie. Wprawdzie ZUS jest zobowiązany go powiadomić, ale następuje to listownie i z reguły po fakcie.

Rozbieżności pomiędzy ZUS-em a lekarzami są częste, ale to ten pierwszy jest instytucją kontrolną i ma pewne formalne i nie środki nacisku na wypisujących zwolnienia. Kontrola lekarza podważającego decyzję orzecznika jest całkiem prawdopodobna. Często lekarz odpuszcza dla świętego spokoju "bo nie ma ochoty kopać się z Koniem" Co do sprawy badania w ZUS-ie, warto zabrać pełną dokumentację, pierwsza instancja jest jednoosobowa, a badanie nie różni się specjalnie od tego, któremu zostaliśmy poddani u naszego lekarza. Jeżeli miałeś podobną sytuację rozbieżności po kontroli ZUS, to zapraszam Cię do skomentowania tego przypadku na mojej stronie www. Zwolnienie Lekarskie.pl, a szczególnie tego jak zakończyła się Twoja historia. Mile widziane są również komentarze na kanale YouTube poniżej. Uwaga: Na kontrolę zwolnienia przez lekarza orzecznika ZUS warto zabrać:

  • Całą dokumentację medyczną oraz
  • Warto umieć powiedzieć /pomimo stresującej sytuacji/ o tym jakimi lekami jesteśmy leczeni, o planach rehabilitacji, konsultacji oraz innych podobnych procedur medycznych, na które zostaniemy/zostaliśmy skierowani.

Podziel się:

Odpowiedzi


Przerwanie zwolnienia przez ZUS co tetaz

Witam.
Mam poważny problem i potrzebuje pomocy. Będąc na zwolnieniu lekarskim dostałam pismo o stawianiu się na kontrolę do ZUS.

Od 5 lat mam problemy z kręgosłupem, ogólnie nie mam z nim problemów a mój przypadek jest nieuleczalny bez operacji i co pewien czas boli mnie tak bardzo że muszę chodzić na rehabilitację. Będąc na zwolnieniu lekarskim firma wysłała mnie na kontrolę w ZUS. Gdzie badanie "lekarza" orzecznika wyglądało następująco. Proszę podnieść ręce do góry zrobić skłon, ręce na boki. Koniec badania, lekarz nawet nie kazał mi ściągać bluzy.

Uznał że jestem zdolna do pracy na moim stanowisku i od dnia następnego przerywa moje l4. Dokumentacji lekarskiej nie oglądał bo dla niego jest to przedawnione a nowe zdjęcie i opis znajduje się na płycie cd jaka dano mi w szpitalu więc stwierdził że dokumentacji nie posiadam żadnej. Co mam teraz zrobić jak się zachować za 2 dni mam kolejną rehabilitację i dwa dni później kolejną, jak mam wrócić do pracy gdzie dźwigam 20kg torbę przez 12h skoro nie mogę dźwigać nawet reklamówki z zakupami.

Nie wiem co mam robić jestem załamana i sytuacja w jakiej mnie postawiono jest dla mnie po prostu traumatyczna. Siedzę w domu i płacze bo już nie wiem jak się bronić przed czymś takim i dobija mnie fakt że ZUS może w taki sposób podchodzić do ludzi. Proszę o opinie i jakaś poradę.

Dziś idę do swojego lekarza prowadzącego, jak mam z nim rozmawiać czy jest mi w stanie pomóc? Czy może wystawić kolejne l4 wiedząc że będzie musiał również razem że mną udać się na kolejną komisję? Czy może udać się do innego specjalisty i od niego uzyskać zwolnienie? Dziś jest piątek czy lekarz może wystawić ni zwolnienie wstecz jeśli przyjmie mnie dopiero w poniedziałek?

kwestionowanie L-4 przez ZUS

Moje L-4 też zostało zakwestionowane. orzecznik zus uznał że ruszam głową, mam ruchomość kolan ,więc mogę iść do pracy.Nie mam pojęcia jakiej specjalizacji ,był lekarz, lecz na pewno nie ortopeda ani , neurolog.Mój lekarz stwierdził że nie da mi zdolności do pracy na moim stanowisku ,wystawił kolejne L-4.ZUS wezwał mnie na kolejną komisję i pewnie zostanę cudownie uzdrowiona. Cierpię na zwyrodnienia kręgosłupa od 25.lat,a obecnie na zwyrodnienia stawów biodrowych i kolan,lecz według ZUS mogę wykonywać swoją pracę sprzątającej.To co oni wyrabiają urąga ludzkiej godności, a odzywki do pacjenta, nie są godne etyki lekarskiej.

Orzecznik ZUS zatrzymuje zwolnienie lekarskie

W roku 2015 2-krotnie straciłam pracę a pomiędzy tymi zdarzeniami zmarła mi jedyna bliska osoba - matka. U psychiatry leczę się od 30 lat na zespół depresyjno-lękowy. Lekarz orzecznik, który mnie badał był ortopedą i nawet nie zapytał jakie leki przyjmuję, badał mnie pod kątem narządów ruchu w ogóle nie obchodził go mój stan psychiczny. Spytał gdzie pracuję więc wyjaśniłam że w czasie pracy zasłabłam do tego zaczęłam chorować na lęk paniczny i nadciśnienie i dostałam zwolnienie ale za 2 tygodnie firma straciła kontrakt i obecnie jestem na zwolnieniu z ZUSu. Czy mam prawo do odwołania? Czy mogę złożyć zażalenie ?

kontynuacja l4 po komisji zus

ja mam taką sytuację: leczę się u lekarza psychiatry ( lęki i ataki paniki), przezylam ogromny stres i po tabletkach funkcjonuje juz w miarę poprawnie, jednak te ataki są nie do zapanowania, powoduja tez omdlenia, wg mojego lekarza to dopiero poczatek terapii..w 3 mcu zwolnienia mialam komisję zus, od razu byl tam lekarz psychiatra ( co rzadko sie zdarza zeby przy 1 szej komisji zaraz mieli specjaliste), mieli ludzi umowionych z samymi takimi zwolnieniami i wszystkich przywracali do zdrowia jak to sie mówi, przezylam kolejny wstrząs, bo pojechalam tam na luzie, historia choroby dla mnie oczywista itp..w kazdym razie orzecznik wydal mi zdolnosc do pracy i tak nie mialam juz do czego wracac bo pracodawca nie przedluzyl mi umowy w trakcie trwania l4 ( oczywiste jak zobaczyl ze mam l4 od takiego lekarza)..mialam mozliwosc odwolac sie tylko do sądu , na co stwierdzilam ze nie mam sily i checi, zalamana przez tydzien z domu a po tygodniu poszlam na umowiona co miesięczną wizyte u specjalisty, który to zbulwersował sie ze zus mnie przywrócił i wystawil mi zwolnienie wstecz z dana dnia , kiedy miałam ta komisję. Mój lekarz stwierdzil ze sie z nimi nie zgadza ( chodzę na kasę chorych!!) i ze nie ma opcji zebym byla zdolna do pracy i terapia jest kontynuowana. Zaniosłam l4 do zus 9 dni od daty komisji ( tak jak mialam wizyte - nie wiem jak oni to rozpatrzą), a moj lekarz uznal ze teraz bedziemy sie spotykac co 2 tygodnie i takze na taki ores bedzie wystawiac l4 ( mozliwe ze gorzej im wylapac takie zwolnienie i mniejsze prawdopodobienstwo na wielokrotne kontrole)
Takze uwazam ze trzeba walczyc z instytucją, która ma nas wszustkich w d*! mi nawet nie przyszlo do glowy zeby szukac, sie radzic itp, naprawdę jestem chora i wie o tym tylko moja najblizsza rodzina i doktor
ps. oczywiscie kontynuacja l4 jest na te sama przypadłośc...

Mam pytanie czy w trakcie

Mam pytanie czy w trakcie badania u lekarza orzecznika otrzymała pani informacje o cofnięcie zasiłku chorobowego czy taka decyzja zapadła bez pani obecności i otrzymala pani decyzję np. Poczta ? Zależy mi na tym jak to wygląda bo mi lekarz podziękował nie informując o wyniku badania i sam niewiem co dalej :(

mnie rowniez probuje uzdrowic

witam..
mam taka sama sytuacje ...jestem na zwolnieniu lekarskim 2 miesiac niecaly i dzis komisja cofnela mi zwolnienie...ktore mialam do 23 stycznia.... jestem po artroskopi kolana i czekam na rekonstrukcje wiazadla. moj lekarz ortopeda wystawia mi zwolnienia nie dlatego ze go o to prosze tylko dlatego ze nie dadaje sie do stojacej pracy 3 zmianowej ... na lini produkcyjnej . niestety pani z Komisji mi nie uwierzyla powiedziala ze jestem zdrowa i cofnela mi zwolnienie . mimo wszystkich pism i dokumentow z sadu. jestem zdesperowana.:( kazala mi isc jutro do pracy, ale niestety noga boli , i ide ale do lekarza.... nie wiem co dalej ..strasznie mnie wkurza ten zus.....

Mnie ZUS uzdrowił...

Ja od razu podała bym do sądu o olbrzymie odszkodowanie. Po pierwsze przemnożyłabym 12 miesięcy przez ilość lat jaka została mi do emerytury przez miesięczną wypłatę i to brutto, a do tego dorzuciła zadośćuczynienie za wyrządzone krzywdy, straty moralne, stres itp, itd. Myślę, że szanse na wygrane są ogromne ale trzeba się spieszyć. Minęły 3 lata. Czas na odwołanie się od decyzji ZUS wynosi 30 dni ale może warto udać się z tym do sądu. Ja bym tak zrobiła.
Pozdrawiam, liczę na wieści i trzymam kciuki.

Mnie ZUS uzdrowił

prosił by o odpowiedz na
minister.tornister1@gmail.com

Mnie ZUS uzdrowił

Ja miałem kontrolę w ZUS po wypadku upadek ze schodów pęknięty wyrostek kolczysty na 5 kręgu lędźwiowym. Po 6 tyg L-4 zostałem wezwany na komisję ZUS anulowali mi L-4 z drętwiejącą nogą i bólami pleców wróciłem do pracy jako kierowca ciężarówki. Dzięki pani w Poznańskim Zusie wsiadłem w auto i na 3 dzień mojej pracy prawa noga mi zdrętwiała podczas jazdy dzięki czemu rozwaliłem 3 osobówki na szczęście nikt nie ucierpiał. oczywiście zwolnili mnie za to z pracy.

Minęły 3 lata i mam nowy uraz. Spadłem z wysokości ok 2 m uderzając lędźwiami w beton. Na szczęście nic nie zostało złamane. Lecz mam powikłania nie wiem czy to z tego wypadku czy z poprzedniego . A dokładnie przepuklinę jądra miażdżystego nacisk na worek oponowy i przesunięcie o 4do5 mm odcinka L5-S1 i L4 .Ból oczywiście trwa wyczerpałem 182 dni zwolnienia czekam na komisję. Prawdopodobnie ZUS zdąży mnie uzdrowić przed zabiegami rehabilitacyjnymi jakie to mam zapisane. I teraz pyt.

Czy ZUS wystawi mi zdolność do pracy? Bo Lekarz. med , pracy odprawił mnie z kwitkiem gdy przyniosłem mu dokument od Lekarza prowadzącego. Wymaga kontroli Fizjoterapeuty oraz Neurologa. Fizjoterapeuta zabronił i karze chodzić na Rehabilitacje a Neurolog wysłał mnie do neurochirurga, więc na razie czekam.
Czy jeżeli spowoduje ponownie wypadek i będą ofiary czy mogę obciążyć lekarza orzecznika ZUS?

Odpowiedź
Zapraszam do dyskusji, jak ktoś miał podobną sytuację

witam.. mam taka sama

witam..
mam taka sama sytuacje ...jestem na zwolnieniu lekarskim 2 miesiac niecaly i dzis komisja cofnela mi zwolnienie...ktore mialam do 23 stycznia.... jestem po artroskopi kolana i czekam na rekonstrukcje wiazadla. moj lekarz ortopeda wystawia mi zwolnienia nie dlatego ze go o to prosze tylko dlatego ze nie dadaje sie do stojacej pracy 3 zmianowej ... na lini produkcyjnej . niestety pani z Komisji mi nie uwierzyla powiedziala ze jestem zdrowa i cofnela mi zwolnienie . mimo wszystkich pism i dokumentow z sadu. jestem zdesperowana.:( kazala mi isc jutro do pracy, ale niestety noga boli , i ide ale do lekarza.... nie wiem co dalej ..strasznie mnie wkurza ten zus.....

Dodaj nowy komentarz

  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w klikalne odnośniki.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <a> <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd> <img>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
  • Linki będą posiadać atrybut "nofollow".

Więcej informacji na temat formatowania

Gemme - Aplikacje internetowe