Gabinet: Wrocław, ul. Żernicka 215
Rejestracja: 601 775 123
dr n. med. Dariusz Kraśnicki skype

Wypadek przy pracy późne następstwa

Wypadek w Pracy

Wypadek przy pracy późne następstwa Dzień dobry Mam pytanie: W 2005 miałem wypadek w pracy, uszkodziłem sobie kolano, po krótkim okresie leczenia, dolegliwości się zmniejszyły, wróciłem do pracy, komisja lekarska orzekła stopień uszkodzenia i otrzymałem odszkodowanie. Po jakimś czasie dolegliwości bólowe zwiększyły się, ale myślałem , że dochodzę do zdrowia i stosowałem maści czy leki przeciwbólowe, Po roku w 2006r zrobiłem prześwietlenie kolana, wykazało niewielkie zmiany,

 

W 2007r zrobiłem USG kolana, w 2008 ponownie, oba badania wykazały zmiany. W 2009 zrobiłem rezonans magnetyczny, który wykazał cytuję „...zmiany pourazowe...rozległe zmiany typu chondromalacji w stopniu III-IV...” Jak wyczytałem w poradnikach lekarskich zmiany od 3 stopnia wzwyż są nieodwracalne, nieuleczalne i nie można ich zastopować, można jedynie próbować spowolnić proces chorobotwórczy. Przerażony tymi wiadomościami w dniu 30 lipca 2009 udałem się do lekarza, który oświadczył, że :” zmiany w kolanie są nieodwracalne i nie można ich zastopować, można jedynie próbować spowolnić proces chorobotwórczy, a za kilka lat czeka Pana proteza kolana”. Aby spowolnić proces chorobotwórczy lekarz zapisał mi lek w zastrzykach o nazwie „go-on”. Jak ustaliłem koszt 1 zastrzyku to kwota ok. 175zł. I tu mam pytanie:

  • - czy mogę starać się o zmianę kwalifikacji – stopnia wypadku przy pracy aby otrzymać dopłatę do odszkodowania (większe odszkodowanie niż to, które już otrzymałem, gdyż rozstrój zdrowia którego doznałem jest o wiele poważniejszy niż to stwierdzono na komisji bezpośrednio po zakończeniu leczenia po wypadku.
  • - czy i gdzie mogę się starać o dofinansowanie do kosztów leczenia – gdyż zakup leków jest bardzo kosztowny, bo 10 zastrzyków to kwota 1750 zl.

Z góry dziękuję za udzielenie odpowiedzi,

Wypadek przy pracy późne następstwa po 4 latach.

Podziel się:

Odpowiedzi


Dodaj nowy komentarz

  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w klikalne odnośniki.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <a> <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd> <img>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
  • Linki będą posiadać atrybut "nofollow".

Więcej informacji na temat formatowania

Gemme - Aplikacje internetowe