Gabinet: Wrocław, ul. Żernicka 215
Rejestracja: 601 775 123
dr n. med. Dariusz Kraśnicki skype

Czy mozliwe jest kolejne 182 zwolnienia lekarskiego?

Czy możliwe jest kolejne 182 dni zwolnienia lekarskiego.Przebywam na zwolnieniu lekarskim od 7 listopada2011 ( zwolnienie z powodu zapalenia oskrzeli- astma). Od 20 grudnia jestem na zwolnieniu lekarskim wystawianym przez lekarza psychiatrę( depresja spowodowana informacja o wypowiedzeniu pracy), zwolnienie trwa do 31.03.2012r.

Złożyłam wniosek o świadczenie rehabilitacyjne( ewentualnie o rentę).
W trakcie roku 2011 byłam na zwolnieniu lekarskim z małymi przerwami od 30. 08.2011r. z powodu zapalenia oskrzeli jak wyżej wspomniałam mam astmę, był też w tym czasie pobyt w szpitalu. Obecnie nasiliły się problemy z łokciem prawej ręki( praca moja to w większości praca przy komputerze i jestem praworęczna). Lekarz ortopeda jak i lekarz neurolog stwierdził,iż jest to tzw łokieć tenisisty.

Pytanie moje , czy zwolnienie lekarskie od ortopedy z powodu tego schorzenia można potraktować jako inna jednostkę chorobową i czy możliwe jest korzystanie z nowego limitu ( 182 dni ) zwolnienia lekarskiego? Oczywiście jestem świadoma kontroli z ZUs-u. Musze dodać,że choruje nie tylko na astmę ale i mam nadciśnienie tętnicze, choroba kręgosłupa lędźwiowego i szyjnego( przepukliny) i jeszcze nie zdiagnozowane rezonansem odcinek piersiowy( mam tylko prześwietlenie w których są zmiany zwyrodnieniowe). do tego katalogu moich chorób najważniejsze to wada wzroku( jedno oko niewiele widzi(-12), drugie niedowidzenie ( -3). Posiadam orzeczenie o niepełnosprawności II gr. na wzrok i narządy ruchu. Pozdrawiam Danuta (50 lat)

Odpowiedz

  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w klikalne odnośniki.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <a> <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd> <img>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
  • Linki będą posiadać atrybut "nofollow".

Więcej informacji na temat formatowania

Gemme - Aplikacje internetowe