Gabinet: Wrocław, ul. Żernicka 215
Rejestracja: 601 775 123
dr n. med. Dariusz Kraśnicki skype

Opieka na chorą Mamą posiadającą inny meldunek niż mój

Witam Panie Darku!
Piszę, choć sadząc po datach powyższych zapytań nie jestem pewna, czy strona jest jeszcze aktywna i czy otrzymam odpowiedź na nurtujące mnie pytanie? Mimo to spróbuję...

Czy przysługuje mi zwolnienia lekarskiego na Mamę posiadającą Orzeczenie o stopniu niepełnosprawności - symbol przyczyny - 05-R 10N, która zgodnie z pkt. 7 tegoż orzeczenia - "konieczności stałej lub długotrwałej opieki lub pomocy innej osoby w związku ze znacznie ograniczoną możliwością samodzielnej egzystencji - wymaga."
Wydawałoby się, że powyższy cytat mówi sam za siebie. Problem jednak tkwi w tym, że Mama od pół roku przebywa u mnie (córki) tj. pod innym adresem niż wymieniony w orzeczeniu, a będącym jej miejscem stałego zamieszkania (meldunku).

Dotychczas z trudem, ale poruszała się po mieszkaniu przy balkoniku, więc po uprzednim zabezpieczeniu jej niezbędnych potrzeb życiowych mogliśmy pozostawić Ją na 8 do max. 9 godz. tj. czas pracy wraz z drogą do i z powrotem.
Lada dzień wypisują Mamę ze szpitala z diagnozą: NOWOTWÓR, będzie więc wymagała troskliwej, całodobowej opieki. Czy wobec powyższych niuansów meldunkowych otrzymam zwolnienie na opiekę nad Nią? Jeżeli tak, to czy winnam zwrócić się po nie do lekarza rodzinnego w miejscu jej stałego zameldowania, czy do lekarza rodzinnego zgodnie z miejscem mojego (stałego) zamieszkania? A może... winnam żądać zwolnienia przy wypisie Mamy ze szpitala?

Z uwagi na czas niecierpiący zwłoki, z góry dziękuję za odpowiedź. Pozdrawiam - zrozpaczona córka Wiesława.

Odpowiedz

  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w klikalne odnośniki.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <a> <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd> <img>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
  • Linki będą posiadać atrybut "nofollow".

Więcej informacji na temat formatowania

Gemme - Aplikacje internetowe