Gabinet: Wrocław, ul. Żernicka 215
Rejestracja: 601 775 123
dr n. med. Dariusz Kraśnicki skype

Opieka narzeczonego nad chorym

Witam serdecznie.

Mam do Państwa pytanie w sprawie zwolnienia lekarskiego, jakie dostał mój narzeczony. Pozostajemy w stałym związku, mamy roczne dziecko i mieszkamy razem .

Z tego co mi wiadomo w świetle prawa jesteśmy rodziną. Niestety w ciągu ostatnich paru dni mam spore problemy z kręgosłupem,jak się okazało to rwa kulszowa.

Lekarz wystawił mojemu narzeczonemu zwolnienie lekarskie na 5 dni na opiekę nade mną, jako że nie mogę się opiekować dzieckiem w takim stanie. W jego zakładzie pracy powiedzieli, że zwolnienie to będzie dla niego bezpłatne, gdyż nie jesteśmy małżeństwem, chyba że zgodzi się wliczyć to w niewykorzystany jeszcze urlop.

Zwracam się do Państwa z pytaniem, czy jest prawdą to, co powiedzieli narzeczonemu? Z góry dziękuję za odpowiedź.

Z poważaniem

  • Zakład pracy ma chyba rację. Trudno uznać narzeczonego czy konkubenta za małżonka ubezpieczonego lub innego członka rodziny , w rozumieniu ZUS
  • Rozdział 7- Zasiłek Opiekuńczy-Artykuł 32.3 precyzuje, kto jest innym członkiem rodziny, a narzeczony nie jest tam wymieniony.

Pewną opcją dla narzeczonego jest opieka nad dzieckiem w wieku do 8 lat. Ten rozdział Ustawy precyzuje również , kogo uważa się za dzieci.

Odpowiedz

  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w klikalne odnośniki.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <a> <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd> <img>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
  • Linki będą posiadać atrybut "nofollow".

Więcej informacji na temat formatowania

Gemme - Aplikacje internetowe