Gabinet: Wrocław, ul. Żernicka 215
Rejestracja: 601 775 123
dr n. med. Dariusz Kraśnicki skype

182 dni, zasiłek.. i co dalej?

Witam

Przeglądam całą stronę i szukam odpowiedzi. Jednoznacznej. Może tutaj po prostu ja uzyskam opisując problem? Choruję na schizofrenię, mam na siebie firmę którą tak naprawdę prowadzi mąż. Byłam 182 dni na chorobowym, później rok na zasiłku rehabilitacyjnym. Po zasiłku lekarka wypisała mi po przerwie 30 dni kolejne zwolnienie NA TĘ SAMĄ CHOROBĘ. Oczywiście ZUS odrzucił i teraz już wiem że raczej słusznie. Po 60 dniach przerwy lekarka ponownie wypisała mi zwolnienie NA TĘ SAMĄ CHOROBĘ twierdząc, że po przerwie 60 dni ZUS nie może odrzucić zwolnienia.

Tutaj czytam że można chorować ale choroba może być inna. Czy naprawdę muszę szukać sobie innej choroby? Zapewne znajdę ale przecież to nie o to chodzi, prawda? Schizofrenia to choroba której raczej się nie wyleczy jedynie można z nią żyć biorąc leki. Mogę iść na rentę, ale to komplikuje sprawy firmowe (np. przepisanie uprawnię serwisantów na nowa firmę które kosztuje). Czy jest jakieś normalne wyjście z tej sytuacji? Bardzo proszę o konkretną odpowiedź.

P.S. ZUS oczywiście skierował mnie do sądu jeśli nie zgadzam się z ich decyzją ale czy mam jakiekolwiek szanse?

@Teoretycznie można chorować na tą samą chorobę na 61 dzień. Sytuacja jest trochę dziwna, bo w zasadzie należy się renta i w tym kierunku trzeba będzie kiedyś pójść

Odpowiedz

  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w klikalne odnośniki.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <a> <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd> <img>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
  • Linki będą posiadać atrybut "nofollow".

Więcej informacji na temat formatowania

Gemme - Aplikacje internetowe