Gabinet: Wrocław, ul. Żernicka 215
Rejestracja: 601 775 123
dr n. med. Dariusz Kraśnicki skype

182 dni rak jelita grubego

Mężczyzna jest od 14 lat na rencie (astma) i pracował (prac.fizyczny, ciężka praca). Zachorował na raka jelita grubego (wycięta duża część jelita, kilka węzłów, śledziona). Zdaniem lekarza ma szanse na wyleczenie. Przebywał 182 dni na zwolnieniu lekarskim. Zwolnienie skończyło się, ale ma przed sobą dalsze leczenie ( zostały jeszcze 2 planowanie "chemie" i nie wiadomo, czy na tym koniec).

Przed końcem zwolnienia zgłosił się do zakładu pracy i otrzymał skierowanie na badanie kontrolne z zaznaczeniem, że pracuje na stanowisku, gdzie wykonywana jest ciężka praca. Lekarz medycyny pracy (człowiek b. młody) podpisuje zaświadczenie,że może pracować. Nie mam wątpliwości, że mężczyzna załatwił to z lekarzem, bowiem nie mógł pójść na świadczenie rehabilitacyjne jako, że pobiera rentę.

Wraca więc do pracy i potykając się o własne nogi udaje, że pracuje i świetnie się czuje. Wszystko wskazuje na to, że będzie nadal korzystał ze zwolnień. W efekcie państwo będzie mu płaciło podwójne świadczenie. To jest moralnie naganne wyłudzanie pieniędzy podatników. Pytanie jednak dotyczy lekarza - czy miał prawo dopuścić do ciężkiej pracy fizycznej rencistę w trakcie leczenia onkologicznego. Czy pracodawca, widząc, że człowiek nie jest w stanie wykonywać swojej pracy, może mu ją wypowiedzieć ? Będę bardzo wdzięczna za pomoc.

Odpowiedz

  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w klikalne odnośniki.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <a> <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd> <img>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
  • Linki będą posiadać atrybut "nofollow".

Więcej informacji na temat formatowania

Gemme - Aplikacje internetowe