Gabinet: Wrocław, ul. Żernicka 215
Rejestracja: 601 775 123
dr n. med. Dariusz Kraśnicki skype

Cofnięcie zaświadczenia lekarskiego

Witam od 12-05-2011 do 27-10-2011 miałem zwolnienie lekarskie. 27.10 miałem umówioną wizytę u ortopedy celem przedłużenia zwolnienia do 24-11 bo mam umówioną kolejną operacje (pierwszą miałem 09-09-2011) na rekonstrukcję wiązadeł, ale w dniu dzisiejszym zwolnienie zostało cofnięte przez lekarza orzecznika Zus.

Okazało się że jestem zdolny do pracy pomimo że więzadła mi trzymają w 30% i mam niestabilną nogę a pracuję w budowlance (m.in.chodzenie po rusztowaniach na wysokości lub po drabinie) Chce złożyć sprzeciw od decyzji i pytanie czy mam iść do lekarza pomimo cofnięcia zwolnienia i kontynuować zwolnienie, żeby nie było przerwy?

Bo jeżeli cofną decyzję lekarza orzecznika, to wyrównają mi tylko za 6 dni a co z pozostałym zwolnieniem do listopada? Dodam że przed rozpoczęciem pierwszego zwolnienia zostałem zwolniony z pracy, więc jeżeli nie będę miał kontynuacji zwolnienia to już nikt mi nie zapłaci za kolejne zwolnienia bo będę bezrobotny. A z tego co się dowiadywałem to po rekonstrukcji wiązadeł jest bardzo długi okres niezdolności do pracy. Dominik

@Niestety na tym polega cała sztuczka i korzyść ZUS

Odpowiedz

  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w klikalne odnośniki.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <a> <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd> <img>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
  • Linki będą posiadać atrybut "nofollow".

Więcej informacji na temat formatowania

Gemme - Aplikacje internetowe