Gabinet: Wrocław, ul. Żernicka 215
Rejestracja: 601 775 123
dr n. med. Dariusz Kraśnicki skype

Podstawa zasiłku chorobowego gdy były już L4

Witam serdecznie,
od 14 grudnia 2011 roku jestem na zwolnieniu lekarskim z powodu drugiej ciąży (pierwszą ciążę poroniłam). Interesuje mnie w jaki sposób będzie obliczona podstawa mojego zasiłku chorobowego. Wiem, że będzie to 100% wynagrodzenia i że zasiłek chorobowy liczony jest z 12stu miesięcy wstecz, ale w ubiegłym roku kilka razy byłam na L4:
tj. w lutym 2 dni (nie z powodu ciąży), w maju ok 12-14 dni (z powodu ciąży), w czerwcu ok 14 dni (z powodu poronienia) oraz we wrzesniu 7 dni (z powodu choroby), łącznie ponad 33 dni, za które płaci pracodawca.

Czy moja podstawa zasiłku chorobowego będzie liczona od mojego pierwszego L4 w lutym 2011 roku 12 miesięcy wstecz, czyli obejmie też rok 2010 (pracuję od lutego 2010 roku), czy będzie liczona 12 miesięcy wstecz od listopada ubiegłego roku z wyłączeniem miesięcy, w których byłam na L4?

Bardzo proszę o pomoc, gdyż nie jest dla mnie jasne stwierdzenie w ustawie o swiadczeniach pieniężnych z ubezpieczenia spolecznego w razie choroby i macierzyństwa, mówiące o 3-miesięcznych przerwach między L4 (art. 43).

Dziękuję i pozdrawiam

Odpowiedz

  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w klikalne odnośniki.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <a> <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd> <img>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
  • Linki będą posiadać atrybut "nofollow".

Więcej informacji na temat formatowania

Gemme - Aplikacje internetowe