Gabinet: Wrocław, ul. Żernicka 215
Rejestracja: 601 775 123
dr n. med. Dariusz Kraśnicki skype

Zwolnienie L4 w ciąży - musi leżeć/może chodzić

Dzień dobry,
jestem w 9-tym tygodniu ciąży. Dostałam zwolnienie od mojego lekarza ginekologa prowadzącego ciążę. Wskazania lekarskie na zwolnieniu - chory musi leżeć (z powodu moich dolegliwości - zawroty głowy i zasłabnięcia najczęściej). Jestem panną, od roku mamy razem z narzeczonym wyznaczony termin ślubu na jesień 2014 ale formalnie jestem wolna. Miasto, w którym pracuję i mieszkam (ale nie jestem zameldowana nawet tymczasowo) znajduje się 80 km od miejscowości, w której jestem zameldowana.
Lekarz na zwolnieniu - L4 wpisał adres mojego pobytu, a nie zameldowania. Mój narzeczony często wyjeżdża służbowo i w tedy zostaję sama w mieszkaniu. Co w sytuacji gdy wyjdę do sklepu po zakupy aby mieć coś w lodówce, gdy udam się do zakładu pracy zanieść kolejne zwolnienie, itp. Dodam, iż pomimo moich dolegliwości nie mogę sobie pozwolić na leżenie plackiem szczególnie gdy zostaję sama - samo się nie kupi, samo się nie ugotuje.

Pytanie; Co w sytuacji gdy powiedzmy samotna przyszła mama mająca zwolnienie - musi leżeć, wyjdzie z domu zrobić zakupy bo nikt inny za nią tego nie zrobi, a będzie kontrola z ZUS.

Powiedzmy, że narzeczonego nie ma 2 tygodnie, a zwolnienie muszę dostarczyć w ciągu 7-miu dni do pracodawcy.

Dziękuję.

Odpowiedz

  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w klikalne odnośniki.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <a> <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd> <img>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
  • Linki będą posiadać atrybut "nofollow".

Więcej informacji na temat formatowania

Gemme - Aplikacje internetowe