Gabinet: Wrocław, ul. Żernicka 215
Rejestracja: 601 775 123
dr n. med. Dariusz Kraśnicki skype

Zwolnienia lekarskie (L4) w trakcie ciąży i dublowanie się zwoln

Dzień dobry Panie Doktorze.

Mam 2 pytania dotyczące zwolnienia lekarskiego w trakcie ciąży (L4).

Pierwsze - z własnego doświadczenia. Lecząc się i odbywając wizyty u poprzedniego ginekologa prowadzącego ciążę (a byłam na jej początkowym wtedy stadium) spotkałam sie z pewną dziwną dla mnie sytuacją. Ponieważ początki ciąży były ciężkie, była ona zagrożona, miałam wymioty itp. objawy; dodam że pracuję z jednym z większych centrów handlowych, gdzie pracujemy również w soboty i niedziele. Lekarz pomimo mego złego samopoczucia nie wypisał mi zwolnienia lekarskiego L4 - tłumacząc sie, że jest piątek i nie może wypisać od soboty. Zdziwiło mnie to - bo ja pracuję też i w soboty i w niedziele; nie są to zawsze dla mnie dnie wolne; niektóre przecież urzędy pracują także w soboty. Stad moje pytanie - czy naprawdę lekarz nie może wypisać zwolnienie lek. od soboty???

Drugie pytanie - dotyczy zdublowania się zwolnień lekarskich. Moja koleżanka z pracy miała taki przypadek - więc i sama jestem ciekawa jak sytuacja w takim przypadku wygląda. Otóż będąc w ciąży nabawiła sie infekcji górnych dróg oddechowych; lekarz rodzinny wypisał na kilka dni L4. Pokryło się to z jej wizytą kontrolną u ginekologa - ten wypisał jej zwolnienie L4 od tego samego dnia w którym kończyło się poprzednie zwolnienie lekarza rodzinnego. Zdublowały się one. I tu pytanie - czy w takim przypadku osoba taka ma 100% płatnego zwolnienia lek?? Czy wszystko będzie w porządku pomimo ze zwolnienia te nałożyły się na siebie???

Z góry serdecznie dziękuję za szybką odpowiedź, pozdrawiam serdecznie

Magdalena

  • Co zwolnienia od soboty, to nie miał racji
  • Co do nakładania się zwolnień, to myślę że ZUS da sobie z tym radę, ale lepiej unikać takich sytuacji - może to opóźnić wypłatę zasiłku.

Odpowiedz

  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w klikalne odnośniki.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <a> <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd> <img>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
  • Linki będą posiadać atrybut "nofollow".

Więcej informacji na temat formatowania

Gemme - Aplikacje internetowe