Gabinet: Wrocław, ul. Żernicka 215
Rejestracja: 601 775 123
dr n. med. Dariusz Kraśnicki skype

L4 po ustaniu stosunku pracy

L4 po ustaniu stosunku pracy po 20 dniach. Dzień dobry. Jestem na zwolnieniu L4. Do 31 grudnia pracowałam. 20 stycznia pękł mi jajowód i jajnik z powodu ciąży pozamacicznej. Wiem, że jeśli się zachoruje do 14 dni należy się zasiłek, ale w ustawie znalazłam następującą treść: "lub innej choroby, której objawy chorobowe ujawniają się po okresie dłuższym niż 14 dni od początku choroby."
Zwolnienie lekarskie do 3 miesięcy po ustaniu stosunku pracy

Proszę napisać, czy to się kwalifikuje do choroby której objawy ujawniają się po okresie dłuższym niż 14 dni.

Czy mam jakieś szanse jeśli odwołam się w ZUS-ie? W sumie ten jajnik mógł pęknąć zarówno tydzień wcześniej jak i tydzień później :) .

  • Trzeba po prostu zwolnienie z kodem E zanieść do ZUS.
  • Oczywiście zwolnienie musi przekroczyć 30 dni.
  • Oferta , która może zmienić Twoje Życie w ciężkich kryzysowych czasach. Wymagana tylko znajomość języka angielskiego przy minimalnej znajomości komputera !!.
  • Pracując w domu zrób stronę internetową, która przyniesie Tobie godziwy dochód. Uwolnij się od pracy od 8,00 do 15.00. Ogranicza Ciebie jedynie czas, motywacja i wyobraźnia !!

Site build it!

L4 po ustaniu stosunku pracy ZUS l4

Jakie dokumenty należy zanieść do ZUS po ustaniu zatrudnienia?

Podziel się:

Odpowiedzi


wezwanie zus

Witam,po ustaniu zatrudnienia jestam na zwolnieniu, po 3 miesiacach leczenia sie u ginekologa mam zwolnienie od psychiatry. Zalecił mi np.wyjazd do rodziny, relaks. Wyjechałam ale sasiadka zadzwoniła ze w skrzynce mam wezwanie do odebrania listu z poczty z zus. Sadzę, że to wezwanie na komisję. Ja nie mam jak przyjechac do domu, mam 200 km. Zakładając ze to wezwanie, ktorego nie odbiorę z poczty i na ktore się nie wstawię to co powinnam zrobic?

kontrola ZUS po ustaniu zatrudnienia

Witam, po 3 miesiacach leczenia sie u ginekologa mam zwolnienie od psychiatry. Zalecił mi np.wyjazd do rodziny, relaks. Wyjechałam ale sasiadka zadzwoniła ze w skrzynce mam wezwanie do odebrania listu z zus. Sadzę, że to wezwanie na komisję. Ja nie mam jak przyjechac do domu, mam 200 km. Zakładając ze to wezwanie na ktore się nie wstawię to co powinnam zrobic?

L4 po ustaniu zatrudnienia

Przebywałem na zwolnieniu L4 182 dni tj. do końca okresu zatrudnienia. Po 8 dniach od ustania zatrudnienia zachorowałem na inną chorobę. Czy przysługuje mi jeszcze zasiłek chorobowy ?

zasiłek chorobowy po ustaniu zatrudnienia

Witam
Mam pytanie, pracuję 28 lat i chce iść na zwolnienie lekarskie na 182 dni,następnie wrócić do pracy i od razu napisać zwolnienie z pracy za porozumieniem stron, czy po rozwiązaniu umowy mogę iść znowu na zwolnienie i na jaki okres. Proszę o pomoc. Z góry dziękuję i pozdrawiam Ewa

L4 po ustaniu zatrudnienia

Jestem w podobnej sytuacji. Czy ktos zna odpowiedź na ww pytanie ?

Zasiłek chorobowy po ustaniu zatrudnienia a ciąża

Witam.
Moja sytuacja jest dość mocno skomplikowana i chciałabym prosić pana o radę jak najszybciej.
Od 16.03.2012r. do 30.06.2013r. byłam zatrudniona jako sprzedawca na 3/4 etatu. 3 dni przed końcem umowy zostałam poinformowana przez kierowniczkę, że umowy mi nie przedłuży (trochę się spodziewałam, bo przypuszczałam,że mnie po prostu nie lubi, no ale miałam nadzieję, że to nie ma znaczenia, a jednak miało). Przez jakieś ostatnie 2-3 miesiące chodziłam do pracy na silnych lekach z bólami kręgosłupa, no i tak mi przyszło za to zapłacić, że się starałam nie chodzić na zwolnienia. No więc ponieważ nie miałam ochoty już kierowniczki oglądać, a kręgosłup bolał mnie non stop, poszłam do lekarza rodzinnego po zwolnienie, na którym przebywam od 28.06.2013r. Dodam, że z bólami kręgosłupa chodziłam do lekarza już od czasów liceum, a mam obecnie 28 lat. Jednak badania poważniejszego niż rtg nigdy się nie doczekałam. Tym razem również miałam robione rtg i mój lekarz rodzinny powiedział,że to dyskopatia lędźwiowa. Stwierdził, że w tej sytuacji może mnie potrzymać na zwolnieniu 2-3 miesiące, no więc chodzę do niej i przedłużam L4 (kręgosłup nadal mnie boli bez wyraźnej przyczyny,bo przecież już nie stoję po tyle godzin ani nie dźwigam, nie boli codziennie, ale bardzo często).
Natomiast 22 sierpnia dowiedziałam się, że jestem w 6 tyg. ciąży. I zaraz po tym miałam badanie przez lekarza orzecznika zus(02.09.). Musiałam się bardzo napocić, żeby pani doktor mi nie zatrzymała zwolnienia, gdyż stwierdziła, że ból to pojęcie subiektywne, a po tym rtg nie można nic jednoznacznie stwierdzić (nawet je w końcu obejrzała jak już się z nią trochę pospierałam), ale że za kilka dni miałam wizytę w poradni rehabilitacyjnej, to powiedziała, że zostawia to specjaliście i wtedy mój lekarz zdecyduje czy nadal mogę być na zwolnieniu. Specjalista stwierdził, że jak najbardziej muszę teraz kręgosłup oszczędzać, żeby nie go nie przeciążyc w żaden sposób, ale on w tej sytuacji nic nie może zrobić, bo na rehabilitację iść obecnie nie mogę. 10.09.2013r. poszłam do rodzinnego który powiedział, że nie bardzo wie co w tej sytuacji robić, ale dał mi ostatnie zwolnienie do 27.09.13r. już z kodem B, z tym, że więcej nie dostanę, bo po prostu boi się kontroli z zusu.
Więc nie wiem co w tej sytuacji mogę zrobić.
1)Czy teraz mogę przebywać na zwolnieniu do 270 dni? Bo jednak zaszłam w ciążę już po ustaniu zatrudnienia.
2)Dlaczego moja doktor tak się boi? Przecież wszystko ma pokrycie w papierach, już od dawna z tym chodzę po lekarzach, a teraz nawet nie mogę zrobić żadnego rezonansu ani tomografii i przecież nie mogę dopuścić do mocniejszego bólu, bo wtedy będę mogła się tylko zwijać z bólu.
3)Czy gdybym teraz poszła do ginekologa, to czy on może mi dalej przedłużać zwolnienie z tego powodu, że nie mogę się przeciążać? jak to będzię z tymi kodami na L4?(dodam jeszcze, że do żadnej pracy się na razie nie nadaję, bo czy 2 godz stania czy 2 godz siedzenia czy też chodzenia to boli mnie tak samo)
4)Jeśli ginekolog może przedłużać czy te zwolnienia będą się liczyć łącznie?
Na razie nie mogę się nawet zarejestrować do PUP, bo nie nadaję się do pracy, a przecież po to się tam człowiek rejestruje, zresztą nie będę żadnego potencjalnego pracodawcy naciągać, ani udawać, że mogę pracować.
Trochę to zawiłe, ale mam nadzieję, że da się zrozumieć.Dziękuję z góry za odpowiedź.

Ubezpieczenie po ustaniu zatrudnienia

Proszę o pomoc, wiem że ubezpieczonym jest się do 30 dni po ustaniu zatrudnienia,co dalej z ubezpieczeniem zdrowotnym jeśli przebywam nadal na L4?Czy muszę/mogę dołączyć do ubezpieczenia męża po tych 30 dniach? Moje dzieci także były na moim ubezpieczeniu. Proszę o szybką odpowiedź gdyż ubezpieczenie mija mi 31 sierpnia.

Zasilek za soboty i niedziele?

ja mam pytanie,
czy zasiłek chorobowy jest również wypłacany za soboty i niedziele???????

@tak

zasiłek po ustaniu zatrudnienia

czy zwolnienie lekarskie może być łącznie 3x14 dni, czy 30 lub więcej na jednym druku

@Teoretycznie tak

Zasilek chorobowy po ustaniu zatrudnienia

Witam ,chciałam poprosić o pomoc, przepracowałam w firmie 2,5 miesiąca, obecnie jestem w okresie wypowiedzenia, czy mogę w takiej sytuacji korzystać z zasiłku chorobowego po ustaniu zatrudnienia.
* @ Tak oczywiście, jeżeli zdrowie nie dopisuje.

zasilek chorobowy po ustaniu zatrudnienia

Witam ,chciałam poprosić o pomoc,

ponieważ ZUS odmówił mi świadczenia rehabilitacyjnego po 182 dniach złożyłam odwołanie również podtrzymał swoja decyzje .teraz pewnie pracodawca mnie zwolni .

Czekając na decyzje ZUS pracodawca wystawił mi nieobecność usprawiedliwiona, ale nie składkową.Jeśli pracodawca mnie teraz zwolni ,czy przysługuje mi zasiłek chorobowy po ustaniu zatrudnienia .Ponieważ w międzyczasie okazało się, ze mam zerwany nerw pasa barkowego, a leczono mnie na kręgosłup
@ Nie jestem pewien. Jeżeli nie płacono składek, to raczej się nic nie przysługuje, ale lepiej sprawdzić w ZUS

Zasiłek chorobowy po ustaniu zatrudnienia a ciąża

Witam, chciałam bardzo prosić o pomoc.Z początkiem maja 2011 zostałam zwolniona z pracy.Niestety w ostatnich dniach wypowiedzenia zachorowałam I obecnie przebywam na zasiłku chorobowym.

Tydzień temu okazało się że jestem w ciąży I nie wiem co teraz. Jak wezmę l4 od ginekologa, to czy ZUS będzie nadal mi wypłacał zasiłek tylko że macierzyński? Czy zostanę na lodzie? Bardzo proszę o pomoc.Pozdrawiam Dominika

* Tak płatność zasiłku chorobowego przejmie ZUS

Dodaj nowy komentarz

  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w klikalne odnośniki.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <a> <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd> <img>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
  • Linki będą posiadać atrybut "nofollow".

Więcej informacji na temat formatowania

Gemme - Aplikacje internetowe