Gabinet: Wrocław, ul. Żernicka 215
Rejestracja: 601 775 123
dr n. med. Dariusz Kraśnicki skype

Zus aktualności 2017

Od Medycyna pracy Wrocław

ZUS aktualności 2014 r - przepisy dotyczące ZUS-u, zwolnień lekarskich zasiłków chorobowych zmieniają się na naszych oczach. Ciężko za tym wszystkim nadążyć nawet fachowcom. W tym celu stworzyłem serwis aktualności prasowych opartych na systemie informacji Google NEWS. Są one uaktualniane codziennie.Zachęcam również do dodawania swoich komentarzy w przypadku jakiś kontrowersyjnych aktualności. Miłego czytania!!

Loading...

Badania okresowe Wrocław, ZUS aktualności

W przypadku większego zainteresowania tego typu serwisem, planuję uruchomienie następnych. Oddźwięk internautów będzie mi bardzo pomocny w wyborze interesujących tematów /nie tylko Zus i związane z nim kontrowersje/.

Podziel się:

Odpowiedzi


choroba zawodowa

Mam decyzje inspektora sanitarnego stwierdzającą obustronny zespół cieśni nadgarstka zdiagnozowany w IMP a składałam o zespół rowka nerwu łokciowego, którego nie uznali za chorobę zawodową ponieważ jestem po operacji (neuroliza i transpozyzja) i jest częściowa poprawa(żaden lekarz nie powiedział,że podejrzewa chorobę zawodowa). Lekarz zakładowy nie chce dopuścić mnie na stanowisko pracy(szwaczka) chce zaświadczenia specjalisty u którego się leczę jak wyda pozytywną to podpisze.

Czy w związku z tym,pracodawca i ja ponosimy jakiekolwiek konsekwencje?
Czy decyzja sanepidu jest niepodważalna nawet jak dalej będę w narażeniu zawodowym gdzie jestem narażona sposobem wykonywania pracy?
Dodam ,że chciała bym wrócić na stanowisko pracy,zarazem leczyć się rehabilitować i pracować,takie słowa usłyszałam od orzecznika ZUS,wezwał mnie po paru dniach kiedy zaczęłam kontynuować pierwsze zwolnienie.Zwolnienie uznał za zasadne ale powiedział,że nie jestem niezdolna do pracy.

Zmiana stanowiska i nowa praca są nieadekwatne do moich kwalifikacji.Na rentę jestem za młoda (43 lata,20 lat pracy jako szwaczka)nawet jak bym dołączyła inne dolegliwości nie dostanę.Z moich osobistych wywiadów wynika,że na temat choroby zawodowej niektórzy lekarze i urzędnicy nie wiedzą zbyt wiele i nie potrafią przedstawić jednolitej odpowiedzi, jakiej od nich oczekiwałam.

I gdzie tu można zadawać pytania ?????

Forum,pytania i odpowiedzi tylko gdzie je można wpisać?!

zasiłek chorobowy,choroba zawodowa

Byłam na przełomie roku na zasiłku chorobowym 2miesiące w 2010 i dwa miesiące w 2011 w tym niecałe 33 dni świadczenie chorobowe (po zabiegu operacyjnym zespołu rowka nerwu łokciowego)zwolnienie przerwałam bo lekarz stwierdził w ZUS ,że jestem zdrowa ale jak usłyszał,że czekam na wizytę w poradni chorób zawodowych bo zgłosiłam podejrzenie choroby zawodowej zmienił zdanie,dlaczego??Czy ich obowiązkiem nie jest zgłaszanie podejrzenia choroby zawodowej,po "drodze" żaden lekarz nie zgłosił ani nie zapytał czy nie miałam urazu lub jaką prace wykonuję kłania się KP art.235 §1..

Nie uznali mi zespół rowka nerwu łokciowego za chorobę zawodową bo po operacji jest niewielka poprawa ale jest ZGŁASZA SIĘ PRZED ZABIEGAMI OPERACYJNYMI ale sami zgłosili podejrzenie w kierunku obustronnego zespołu cieśni nadgarstka ,sami bo nie dostarczyłam skierowania od lekarza pierwszego kontaktu bo nie musiałam i mam uznane za chorobę zawodową z tego tytułu mogę iść na 100%płatne półroczne zwolnienie,moje pytanie:mam zwolnienie od 22 grudnia 2011,choroby w obu przypadkach dotyczą nerwów obwodowych tylko jest inny kod choroby i ten obecny zasiłek wypłacany będzie z wypadkowego ,czy wcześniejsze zwolnienie się sumuje?
Dziękuje i pozdrawiam.

Opieka nad mamą

Witam moja sytuacja jest trochę zagmatwana.

ad.1 W środę 17.03.2010 dostałam wypowiedzenie z zachowaniem 2-tygodniowego okresu wypowiedzenia. Dziś byłam u lekarza, mam zapalenie krtani, strun głosowych i zatok. Czy jeśli choroba będzie trwała dłużej, a ja wciąż będę na zwolnieniu lekarskim L4, czy po zakończeniu tego okresu wypowiedzenia ZUS płaci tylko moje ubezpieczenie, czy jakiś procent mojego wynagrodzenia również?

Proszę poczytać po kliknięciu w linki poniżej
Zwolnienie po ustaniu zatrudnienia
ad.2 Moja mama na 12 kwietnia 2010 ma zaplanowaną operację usunięcia guza mózgu, jest rozwódką. Moja siostra ma 11 lat, ja 24 lata. Kiedy, jak i na jaki okres mogę "wziąć" opiekę na mamę? I czy ona mi się faktycznie należy? Siostrą nie ma kto się zająć, ponieważ ojczym jest alkoholikiem i nie ma go w domu. Czy jeśli mama pójdzie do szpitala na operację, to czy mnie przysługuje płatna opieka nad siostrą i po powrocie mamy ze szpitala nad mamą na czas jej rehabilitacji?

Opieka nad chorym członkiem rodziny

Po ustaniu zatrudnienia tzw" opieka" raczej nie przysługuje.

14 dniowa opieka nad chora matka

Dostałam zwolnienie l -4 nad chorą matka (opieka nad matka 14 dni). w trakcie opieki matka zmarła i zostało mi się jeszcze 7 dni. Czy mogę wykorzystać te dni do końca, czy muszę iść do pracy? Prosiłabym o kierowanie odpowiedzi na e mail martagrazyna@wp.pl serdecznie dziękuje i pozdrawiam

  • Wydaje mi się, że pomimo formalnie opieka się już nie należy, nikt nie będzie robił problemu z tych kilku dni wolnego.

Dodaj nowy komentarz

  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w klikalne odnośniki.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <a> <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd> <img>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
  • Linki będą posiadać atrybut "nofollow".

Więcej informacji na temat formatowania

Gemme - Aplikacje internetowe