Gabinet: Wrocław, ul. Żernicka 215
Rejestracja: 601 775 123
dr n. med. Dariusz Kraśnicki skype

Czy badania kontrolne mogą zastąpić okresowe?

Witam. Mam pytanie, na które nie mogę znaleźć jednoznacznej odpowiedzi, a właściwie znajduję całkiem sprzeczne. Chodzi o to, czy badania kontrolne (po zwolnieniu dłuższym niż 30 dni) wystawione z terminem dłuższym, niż planowe badania okresowe, powodują automatyczne przedłużenie zdolności do pracy, czy też nie mają na to wpływu i badań okresowych nie można pominąć. Prosiłbym o podanie podstawy prawnej, bo jak wspomniałem opinie na ten temat są diametralnie różne (i to ze źródeł wydawałoby się kompetentnych). Z góry dziękuję za odpowiedź.
No właśnie, tu mam problem, bo kadry zamierzają mnie jednak wysłać na te okresowe i nie wiem, jak ich przekonać, że to bez sensu, jak mam ważną psychotechnikę i med. pracy. Gdzie szukać informacji?
Pozdrawiam.

Odpowiedź
Nie znam za bardzo przepisu, który by to regulował. Sytuacja jest jasna, kiedy termin badań okresowych upłynął w trakcie zwolnienia.
Wydaje mi się, że jeżeli w ramach badania kontrolnego wykonano cały zakres badania okresowego, to termin następnego badania wynika ze wzoru orzeczenia lekarskiego i jest obowiązujący.

P.S.
Z kadrami nikt nie wygrał.

Odpowiedz

  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w klikalne odnośniki.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <a> <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd> <img>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
  • Linki będą posiadać atrybut "nofollow".

Więcej informacji na temat formatowania

Gemme - Aplikacje internetowe