Gabinet: Wrocław, ul. Żernicka 215
Rejestracja: 601 775 123
dr n. med. Dariusz Kraśnicki skype

Zwolnienie lekarskie a ... ślub ...

Witam serdecznie! Od 2 czerwca jestem na zwolnieniu lekarskim - moje rozpoznanie to lewoboczna przepuklina jądra miażdżystego L4-5 z sekwestrem ku dołowi. Czekam na operację, która miała odbyć się 15 lipca, ale z powodu infekcji, jaką w tym czasie przechodziłam i kuracji antybiotykowej musiała zostać przesunięta. W teorii mogłabym zostać zoperowana 2 tygodnie później, ale to nie ma miejsca, ponieważ 13 sierpnia wychodzę za mąż i nie stanęłabym na nogi do tego czasu po operacji. Właśnie dlatego operacja ma odbyć się po ślubie a ja nadal jestem na zwolnieniu niezdolna do pracy.

Moje pytanie jest jednak inne... Mój ślub i wesele ma odbyć się w rodzinnej miejscowości mojego narzeczonego 450 km od mojego aktualnego miejsca zamieszkania (czyt. miejsca, gdzie pracuję). Jak łatwo się domyśleć, muszę tam się udać na kilka dni, będąc nadal na L4. Mój stan zdrowia nie pozwala mi na tańce, ale faktem jest, że muszę dojechać do miejsca mojego ślubu i przetrwać ceremonię... i wesele. Czy powinnam zgłosić to jakkolwiek do ZUSu? Druga sprawa jest taka, że jestem zameldowana zupełnie w innej części Polski, 600 km od miejsca zamieszkania i mojego miejsca zatrudnienia...

Czy to może generować jakieś problemy? Z moim stanem zdrowia mm zalecane spacery, leżenie, moi rodzice jednak rekomendują, żebym nie wychodziła w ogóle z domu, bo inaczej ZUS zabierze mi świadczenie... Czy jeśli zostanę zobaczona przez współpracowników na spacerze na mieście jest to podstawą do odebrania mi świadczenia ? W mojej opinii rodzice przesadzają, ale wolę się upewnić (dodam, że nie wiem, jaki numerek pani doktor mi "przydzieliła", ale słownie rekomendowała spacery). Z góry serdecznie dziękuję za odpowiedź. A.

To wideo poniekąd odpowiada na to pytanie

 

Odpowiedz

  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w klikalne odnośniki.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <a> <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd> <img>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
  • Linki będą posiadać atrybut "nofollow".

Więcej informacji na temat formatowania

Gemme - Aplikacje internetowe