Gabinet: Wrocław, ul. Żernicka 215
Rejestracja: 601 775 123
dr n. med. Dariusz Kraśnicki skype

Zwolnienie przed ciążą a potem nowe w jej trakcie

Zwolnienie przed ciążą a potem nowe w jej trakcie
WITAM, Mam pewien problem i oczekuje Pana porady. Zwolnienie przed ciążą a potem nowe w jej trakcie Od marca 2010 po dzień dzisiejszy czyli 21.06.10 jestem na zwolnieniu lekarskim, mam problemy z kręgosłupem odcinkiem lędźwiowym, moja praca uniemożliwia mi powrót do zdrowia ponieważ wiąże się z dźwiganiem, co prowadzi do ostrych bólów, unieruchomienia mnie itp. W tym czasie miałam dwie kontrole Zus, ale miałam zaświadczenia o leczeniu i rehabilitacji i wszystko o.k. Problem jest tego typu, ze od kilku miesięcy staram się o dziecko. Wyczytałam, ze zwolnienie lekarskie może trwać nie więcej niż 182 dni .

Co wtedy gdy zajdę w ciążę i moje zwolnienie będę chciała wydłużyć na okres 9 m-cy(okres ciąży) bo nie wyobrażam sobie pracy w tym stanie. Czy będę mogla pójść na zwolnienie od pierwszych dni ciąży? ? Zachowując ciągłość zwolnień od neurologa czyli od marca tego roku???? Jak nalicza się te 182 dni zwolnienia- czy wszystkie nawet 3-5 cio dniowe zwolnienia od początku roku 2010, czy tylko te w ciągłości - (długoterminowe?)?? BARDZO PROSZĘ O POMOC!!!!!!!!! NIE MAM GDZIE I KOGO SIĘ PORADZIĆ W TEJ SPRAWIE! LICZĘ NA PANA ODPOWIEDZ! POZDRAWIAM Zwolnienia w ciąży mogą trwać już 270 dni i nie sądzę, aby ZUS zakwestionował te następne w ciąży.

Podziel się:

Odpowiedzi


zwolnienie przed i w trakcie ciąży, a macierzyński

Witam, przeczytałam dużą większość Pana świetnych artykułów (za które bardzo dziękuję) ale niestety nie znalazłam dla mnie ważnej odpowiedzi. Po uzyskaniu z Pana strony wielu informacji pojawiły się w mojej głowie pewne pytania dotyczące mojej sytuacji:
Byłam na umowie o pracę od 06.2016 r. i w 10.2016 r. dostałam wypowiedzenie, następnie w czasie wypowiedzenia mocno zachorowałam i przebywam na zwolnieniu aż do dziś. ZUS od ustania zatrudnienia płaci mi zasiłek chorobowy i czy w związku z tym:
1. Jeśli podczas zwolnienia na pewną chorobę zaszłam w ciąże i dostarczę L4 od ginekologa z innym znakiem choroby to bieg zwolnienia od początku zacznie się na 270 dni?
2. Czy jeśli dzień porodu przypadnie w trakcie przebywania na L4 to czy będzie należał mi się zasiłek macierzyński i rodzicielski na około rok?
3. Czy jeśli jestem na zasiłku chorobowym po ustaniu zatrudnienia to czy ZUS odprowadza ode mnie składki, które dadzą mi prawo do macierzyńskiego? Jeśli nie, to co powinnam zrobić, aby taki zasiłek po porodzie uzyskać? Pracy nie mogę podjąć gdyż ciąża jest zagrożona, na co mam pełną dokumentację medyczną, z góry dziękuję o odpowiedź, gdyż takich kobiet jak ja jest niestety bardzo dużo, pozdrawiam. Julia

Dodaj nowy komentarz

  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w klikalne odnośniki.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <a> <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd> <img>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
  • Linki będą posiadać atrybut "nofollow".

Więcej informacji na temat formatowania

Gemme - Aplikacje internetowe