Gabinet: Wrocław, ul. Żernicka 215
Rejestracja: 601 775 123
dr n. med. Dariusz Kraśnicki skype

Zagubienie zwolnienia lekarskiego

Zagubienie zwolnienia lekarskiegoWitam Szanownego Pana, Kieruję do Pana pytanie w sprawie problemów z uzyskaniem zaległych świadczeń chorobowych . Pokrótce opiszę historię sprawy. Od końca października 2008 roku choruję na serce, przebywałam w szpitalu miesiąc. Lekarz rodzinny regularnie przedłużał zwolnienie chorobowe. Specjalista kardiolog wskazał na konieczność kontynuacji leczenia sanatoryjnego - rehabilitacja kardiologiczna.

Księgowy z firmy, w której pracowałam zgubił WSZYSTKIE zwolnienia lekarskie, które dostarczałam (182 dni chorobowego)- nie wysyłał ich regularnie, nie wysłał również druku Z-3. Do ZUS-u dotarło ostatnie zwolnienie,wysłane z odpowiedzialnych rąk nowego pracownika-księgowego.Lekarz wystawiający zwolnienie lekarskie ze szpitala,wyjechał na staż, szpital nie chce wystawić bez jego zgody duplikatu.

ZUS nie uhonorował zaświadczenia lekarskiego, wypisanego na kartce, gdyż było ono niekompletne. Czy w tej sprawie, faktycznie ja jestem odpowiedzialna za zdobywanie (jak wiadomo nieprzyjemna sprawa, chodzi o cały plik zwolnień!) duplikatów??? (ksero w przychodni nie odbija kopii) W końcu nieodpowiedzialna osoba zagubiła druki ścisłego zarachowania z moimi danymi osobowymi, wszystko przeciąga się w czasie - a istotne jest podjęcie leczenia sanatoryjnego, na które mnie nie stać z własnej kieszeni-tym bardziej, iż zostałam bez środków do życia.

Czy istnieje w tym przypadku mechanizm, umożliwiający szybsze rozwiązanie sprawy, pociągnięcie do odpowiedzialności sprawcę zamieszania, czy być może orzecznicy z ZUS-u mogą mi pomóc rozwikłać zamieszanie? W końcu ZUS otrzymuje oryginał ZUS-ZLA!!! Bardzo byłabym wdzięczna za udzielenie wskazówek w tej sprawie, Z poważaniem Zagubienie zwolnienia lekarskiego - Odpowiedź

Nie chodzi tutaj o duplikaty zwolnienia lecz tzw WYPIS Z KOPII ZWOLNIENIA

  • Spór jest dla mnie natury ogólnej /ktoś coś zrobił źle i musi to zrekompensować/- nie znam jakiegoś trybu jego przyśpieszenia w oparciu o procedury z Ustawy o świadczeniach...
  • Proponowałbym formę pisemną swoich roszczeń w stosunku do zakładu lub przychodni.

Najlepiej gdyby to napisał prawnik, znający taki tryb roszczeń, ale samemu też  można spróbować. Zagubienie zwolnienia lekarskiego ZUS l4 powrót do strony głównej.

Podziel się:

Odpowiedzi


zwolnienie lekarskie

Mój pracodawca zagubił moje zwolnienie lekarskie i wysłał mnie po duplikat zwolnienia,chodziłem od lekarza do lekarza iwreszcie gdy przypomniałem sobie że to zwolnienie lekarskie wypisał mój lekarz pierwszego kontaktu ,poszedłem do niego by dostać duplikat a on twierdzi że w takiego zwolnienia mi nie wystawiał,a dla jasności choruję od 15 stycznia 2015 do dzisiaj miedzy czasia się zwolniłem z zakładu iżeby dostać świadectwo muszą zamknąć moje chorobowe .i okazuje się że zwolnienie do 03.03 marzec jest następnego niema idalej od 11.03 2015 jest ja na pewno takiej przerwy sobie nie zrobiłem skoro cały czas choruję lekarz twierdzi że nie wypisywał a ja wiem że od niego takie zwolnienie miałem czy mogę zw zusie dowiedzieć się gczy mi wydadzą duplikat i przej jakiego lekarza zostało wypisane?

Dodaj nowy komentarz

  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w klikalne odnośniki.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <a> <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd> <img>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
  • Linki będą posiadać atrybut "nofollow".

Więcej informacji na temat formatowania

Gemme - Aplikacje internetowe