Gabinet: Wrocław, ul. Żernicka 215
Rejestracja: 601 775 123
dr n. med. Dariusz Kraśnicki skype

Zwolnienie z WF dla uczniów

Wzór zwolnienia z WF dla uczniów wystawianego przez lekarza po osobistym badaniu chorego!! L4 Dzień dobry. Bardzo zależy mi na zwolnieniu lekarskim. Jestem zagrożony z WF i jak najszybciejmuszę dostarczyć zwolnienie, dlatego należy mi, aby się z Panem spotkać. Niestety nie jestem z Wrocławia i bardzo ciężko byłoby mi znaleźć miejsce, w którym Pan przyjmuje pacjentów. Mogłabym się z Panem spotkać w Galerii Dominikańskiej, to jest jedyne miejsce, które znam. 2 czerwca miałabym możliwość przyjechania do Wrocławia, także proszę o szybką odpowiedź a także o wyznaczenie ceny, bo również nie wiem, czy będzie to na moja kieszeń a jechać do Wrocławia i nic nie załatwić to byliby bez sensu, dlatego chciałbym już wiedzieć, ile Pan sobie życzy. To jest mój nr....Proszę o pilne skontaktowanie się ze mną. Miłego dnia.  1. Drodzy uczniowie z całej Polski. Bardzo proszę o nieprzysyłanie mi takich mailowych próśb, o zwolnienia lekarskie z WF lub inne zaświadczenia lekarskie z naruszeniem zasad etyki lekarskiej. Gabinet lekarski nie jest niestety sklepem internetowym i nie mam ochoty być ofiarą jakiejś medialnej prowokacji.
  2. Zwolnienie lekarskie z WF dla uczniów może być wystawione przez rodziców i nie ma potrzeby angażowania w to lekarza.W ostateczności może to być lekarz podstawowej opieki zdrowotnej lub inny leczący danego pacjenta. dla pracowników do obejrzenia w bezpłatnej prezentacji.

Podziel się:

Odpowiedzi


Zwolnienie z praktyk studenckich

A ja mam pytanie w związku z taką sytuacją: byłam u ortopedy z urazem barku, kazał nosić ortezę przez 3 tyg, zapomniałam poprosić o zwolnienie z praktyk, a wizyta kontrolna po tych 3 tyg.

I mam pytanie czy może mi wystawić takie zaświadczenie z tych 3 tyg wstecz, jeśli była wizyta? Dodam że chodzi o 3 dni praktyki studenckiej w zawodzie fizjoterapeuty, gdzie 1 ręką to nie da się wiele zrobić. Czy może ewentualnie takie zaświadczenie wypisać lekarz rodzinny jeszcze przed 1 dniem praktyki?

@Jak to nie jest związane z wystawieniem druku ZUS ZLA, to pewnie może.

zaświadczenie lekarskie

Witam pani prowadząca zajęcia na studiach zaocznych powiedziała że w zwolnieniu lekarskim musi być napisany kod choroby i stąd moje pytanie, czy nie jest to informacja poufna wyłącznie dla pacjenta lekarza i płatnika składek zdrowotnych za tą osobę? czy ma ona prawo wymagać takich informacji i czy ja mam prawo odmówić jej tego?
pozdrawiam

Co do lekcji wf w kontekście zwolnień lek.

Wypowiedź tak generalizująca, na temat lekcji wf świadczy ,że jest pan skłonny do dużych uproszczeń a zatem ślizga się Pan zaledwie po temacie co wydaje się być pozbawione sensu.
Korzystałam wielokrotnie z porad lekarskich jakich, mogłaby mi udzielić sąsiadka lub nieznany przechodzień na ulicy.Będąc w szpitalu w stanie zagrażającym życiu sama postawiłam sobie diagnozę i dzięki temu żyję- jednak nie odważyłabym się stwierdzić,że służba zdrowia jest niewydolna a lekarze to konowały- niedouczone, zblazowane bufony lub stwierdzić ; jaka służba zdrowia jest każdy widzi nic dodać, nic ująć kanał.Taka ocena jest prawdziwa ale nie dotyczy wszystkich lekarzy i całej służby zdrowia.Czy myśli Pan, że gdyby była inna alternatywa ktoś przy zdrowych zmysłach ciał by korzystać z usług lekarzy w tej formie w jakiej się to obecnie odbywa? Używając eufemizmu- mija się Pan z rzetelnością.
Nasuwa się też następne pytanie-kto wypisuje zwolnienia lekarskie uczniom chcącym uniknąć nudnych lekcji wf , którym z medycznego punkty widzenia takie zwolnienia się nie należą!
Małgorzata

Zwolnienia - usprawiedliwienia

Należy rozróżnić czas nieobecności ucznia w szkole oraz okoliczności tej nieobecności. Wypowiedź którą pan prezentuje w oparciu jedynie o akty prawne , świadczy o nieznajomości tematyki od strony szkolnej.
Wychowawca-nauczyciel ma za zadanie nauczać oraz wychowywać ucznia. Egzekwowanie usprawiedliwienia lekarskiego jest elementem tego procesu.

Z pewnością słyszał pan o nadużyciach w różnych sferach życia społecznego, tam gdzie dopuszczalna jest duża dowolność i nadmierna swoboda. Dotyczy to również frekwencji uczniów w szkole na zajęciach lekcyjnych. W większości przypadków rodzice na wszystkich etapach kształcenia bezkrytycznie usprawiedliwia nieobecności swoich "pociech"ze względu na konsekwencje jakie może uczeń ponieść
za godziny nieusprawiedliwione. Cała ta kwestia sprowadza się do współpracy dwóch ważnych środowisk tak aby nowe pokolenia wdrażać do odpowiedzialności i obowiązkowości. NALEŻY PATRZEĆ PERSPEKTYWICZNIE NA TEN TEMAT , PROSZĘ PANA !

zwolnienie lekarskie z lekcji wychowania fizycznego

Również witam i mam takie pytanie;chodzę do 3 klasy gimnazjum i mam anemię, a także skoliozę,więc czy mogę dostać od swojej lekarki zwolnienie do końca roku z wf?Bo nie wiem czy takie choroby się zaliczają, żeby je dostać, a ćwiczenie na wf jest dla mnie naprawdę za dużym wysiłkiem, nieraz już po samej rozgrzewce miewam zawroty głowy,a moje plecy też nieraz się upominają i mnie bolą.

Z góry dziękuję za odpowiedź.

Odpowiedź
@Teoretycznie można

Porozumienie Zielonogórskie

Dlaczego Minister Edukacji Narodowej dodał taki wpis do ustawy z 2007 roku, że zwolnienie od lekarza? Skoro Porozumienie Zielonogórskie mówi, że to niezgodne z prawem mimo tego, że nic takiego tam nie znalazłem... I gdzie można znaleźć zasady wystawiania wszelkich zwolnień lekarskich dla pracowników i uczniów oraz innych osób(pacjentów).

I skoro lekarz ma prawo wystawić tzn. że może wystawić zwolnienie. Więc dlaczego nie wystawia?
Pacjent chyba też może poprosić o wystawienie a lekarz musi uzasadnić dlaczego nie?
Bo skoro lekarz uważa, że nie ma przeciwwskazań do ćwiczeń, to ja jako nauczyciel tak to odbieram. Czyli jest zdolny do wysiłku fizycznego i umysłowego.

Pozdrawiam i czekam na odpowiedź

 • Problem według mnie rozbija się o płatności za usługę. Są interpretacje, że nawet zwolnienia dla ZUS powinny być przez niego opłacane
 • Temat traktuję bardziej jako dyskusyjny, bo lekarze prywatni nie mają raczej dylematów podczas wizyty pacjenta i po prostu oceniają stan zdrowia, bez marudzenia.

Zwolnienie lekarskie ze szkoły

Witam serdecznie!
Panie Doktorze, jestem pełen podziwu dla Pańskiej pracy w serwisie Zwolnienie lekarskie . To bardzo kompetentne źródło informacji, dlatego zwracam się z pytaniem właśnie do Pana.

Dyrekcja mojego liceum żąda od uczniów zwolnień lekarskich za dni nieobecności. Szukałem podstawy prawnej, która pozwalałaby lekarzowi wystawić zwolnienie dla ucznia szkoły, celem usprawiedliwienia jego nieobecności.

Nie jestem prawnikiem, lecz udało mi się znaleźć zapis, mówiący o możliwości wystawienia zwolnienia uczniowi, który odbywa praktyki zawodowe, jednak nie dotyczy on uczniów liceów, bowiem ci nie mają obowiązku owych praktyk. Tak więc, czy lekarz, zgodnie z prawem, może wypisać zwolnienie lekarskie uczniowi? Czy ma prawo do wystawienia zaświadczenia o chorobie lub chwilowej niezdolności do nauki, które nie jest równoznaczne ze zwolnieniem lekarskim?
Z góry dziękuję.

 • Lekarz ma prawo, ale nie oznacza to , że musi


  Dotyczy to szczególnie lekarzy rodzinnych ,
 • Można powołać się na Ich uzgodnienia w tzw Porozumieniem Zielonogórskim, że takie żądania są bezprawne
  Czy to coś da .. nie wiem

Inne zapytanie tego typu
mam problem, ponieważ nie mogłam uczestniczyć w zajęciach na uczelni, podczas semestru z przyczyn zdrowotnych, czy jest możliwe uzyskanie zaświadczenia/zwolnienia lekarskiego w Pańskim gabinecie? Zaznaczam, ze nieobecności miały uzasadnienie, potrzebuje tylko potwierdzenia na piśmie. Proszę o szybką odpowiedz.

zwolnienie z wf wzór

zwolnienie z wf

Witam mam takie pytanie... czy wystawia pan zwolnienia lekarskie dla uczniow na w-f?? tak naprawde to mam prawdopodobnie rozerwany wiezozrost w lewej rece(obojczykowo barkowy czy jakos tak).. bylem juz u chirurga w tamtym roku ktory powiedzial ze mozna to uratowac operacja ale sie nie zdecydowalem.. ale mimo ze mowilem ze mnie to boli to kazal mi cwiczyc i mnie rozbolalo jeszcze bardziej.. wiec poki co to zostawie ta reke w spokoju tylko potrzebuje zwolnienia... i jeszcze ile by kosztowal taki papier?? prosze o szybka odp

moja odpowiedź
proponowałbym poprosić o zwolnienie z WF tego chirurga

Dodaj nowy komentarz

 • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w klikalne odnośniki.
 • Dozwolone znaczniki HTML: <a> <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd> <img>
 • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
 • Linki będą posiadać atrybut "nofollow".

Więcej informacji na temat formatowania

Gemme - Aplikacje internetowe