Gabinet: Wrocław, ul. Żernicka 215
Rejestracja: 601 775 123
dr n. med. Dariusz Kraśnicki skype

Zaświadczenie lekarskie Zus Zla

Zaświadczenie lekarskie Zus Zla - druk zus zla druki zus zla Zaświadczenie lekarskie ZUS ZLA jest formalną nazwą , wynikającą z Ustawy, dla tego co potocznie nazywa się drukiem L4. Bloczek zaświadczeń jest ponumerowany / seria druków/ i wydawany lekarzowi uprawnionemu przez ZUS, po złożeniu stosownego zapotrzebowania. Do ZUS-u wracają również oryginały zaświadczeń - nawet te źle wypisane lub anulowane.
Lekarz wypełnia tylko pola jasne w wyznaczonych kratkach. Pismo powinno być drukowane w czarnym lub niebieskim kolorze. Podczas wprowadzania zaświadczeń ZUS ZLA, ideą było skanowanie tych druków zamiast przepisywania ręcznego do bazy danych. Niestety pismo lekarskie było jednak za trudne dla komputerów ZUS. W chwili obecnej wpisują to informatycy, ale po numerze serii szybko mają dostęp do danych lekarza, po nr pesel do danych pacjenta,a po nr NIP do danych płatnika składek.
Dlatego wszystkie pomyłki w Pesel i Nip są wyłapywane przez system. a zwolnienie odsyłane do poprawki. Bloczek druków ZUS ZLA ma okładki koloru białego z numerem serii /od -do/ . Na tylnej stronie okładki jest opisany sposób wypełniania tego zaświadczenia.

  • W sumie pojedynczy druk zawiera 5 podstawowych części do wypełnienia przez lekarza.
  • Dane identyfikacyjne osoby ubezpieczonej
  • Dane o niezdolności do pracy
  • Dane zakładu służby zdrowia
  • Dane płatnika
  • Dane dresowe ubezpieczonego

Lekarz stawia dwie pieczątki - swoją i Zakładu Opieki Zdrowotnej oraz podpis. Zaświadczenie ZUS ZLA i jak wygląda opisałem na innej stronie mojego serwisu

Podziel się:

Odpowiedzi


Zaświadczenie Lekarskie

Witam serdecznie, otrzymałem od lekarza prywatnego zaświadczenie lekarskie na podstawie, którego lekarz rodzinny musi zdaniem lekarza prywatnego wypisać mi L4 w formie nie innej niż jest na zaświadczeniu. Czy jest tak rzeczywiście? Jakie prawo ma lekarz rodzinny do zaniechania wypisania L4 ? Nigdzie takiej informacji nie mogę znaleźć w internecie. Lekarz, u którego byłem zamotał mnie dlaczego mi nie wystawi L4 po czym poinformował, że lekarz pierwszego kontatku musi mi wystawić zwolnienie 2 tygodnie od, do jak na zaświadczeniu. Ciekawy jestem czy to prawda?

Dodaj nowy komentarz

  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w klikalne odnośniki.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <a> <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd> <img>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
  • Linki będą posiadać atrybut "nofollow".

Więcej informacji na temat formatowania

Gemme - Aplikacje internetowe