Gabinet: Wrocław, ul. Żernicka 215
Rejestracja: 601 775 123
dr n. med. Dariusz Kraśnicki skype

Błąd w zwolnieniu

Jak poprawiać błędy w zwolnieniach lekarskich - błędy na zwolnieniu lekarskim a korekta Zwolnienie lekarskie, ZUS, L4 Witam szanownego pana doktora mam takie zapytanie i problem : niedawno byłem w szpitalu na badaniach diagnostycznych po zakończeniu otrzymałem L4 za pobyt szpitalny jak i poszpitalny, zostało wystawione L4 w którym jest pomyłka roku.

  • Czy ZUS ma to L4 przyjąć i drogą pocztowa ma dojść do rozwiązania problemu z lekarzem wystawiającym,
  • czy to ja mam być obciążony tą pomyłką.

PS Mój lekarz mówił, że tą sprawę ma wyprowadzić na prosto, ZUS który twierdzi, że to ja mam to pozałatwiać. Uszanowanie Józef z Wrocławia proszę o odpowiedź oto mój e-mail

  • Lekarza wystawiającego zwolnienie obowiązuje przestrzeganie zasad orzekania o czasowej niezdolności do pracy oraz wykonywanie obowiązków wynikających z przepisów ustawy, które lekarz potwierdza to stosownym oświadczeniem. [Rok 2005 - Dz. U. Nr 31, poz. 267] - w tym przypadku będzie to po prostu prawidłowe wypełnienie druku zwolnienia.
  • Zwolnienie lekarskie zawiera informacje identyfikujące ubezpieczonego oraz między innymi "okres orzeczonej czasowej niezdolności do pracy, w tym okres pobytu w stacjonarnym zakładzie opieki zdrowotnej".

Radziłbym rozwiązać problem bezpośrednio z lekarzem, poprzez stosowne parafowanie z podpisem na druku zwolnienia ZUS-ZLA. Przesłanie błędnego zwolnienia do ZUS jedynie wydłuży drogę do otrzymania pieniędzy z zasiłku. Z mojego doświadczenia wynika, że jedne ZUS-y odsyłają do lekarza, drugie do pracodawcy lub osoby ubezpieczonej, a do czasu poprawienia błędu nie można wypłacić należności pieniężnych.

Serwis porusza następujące tematy błąd w zwolnieniu lekarskim błąd na l4 błąd na druku l4

błąd w l4 nip błąd w peselu na l4 druk l4 błąd błędy w zwolnieniu lekarskim druki zwolnień l4 poprawki poprawki na druku l-4 poprawki na zwolnieniu lekarskim l4 korekta zwolnienia lekarskiego błędy na zwolnieniu lekarskim a korekta

Podziel się:

Odpowiedzi


Zwolnieni po ustaniu zatrudnienia i brak ciaglosci

Witam mam taki problem. w czerwcu dostalam wypowiedzenie i od 29 czerwca przebywam na l4 z powodu depresji.Drugie z kolei zwolnieni konczylo mi sie 23 sierpnia , a lekarz wystawil mi nastepne od 25 sierpnia. a wiec nie mam ciaglosci. Jednak wyniklo to z pomylki lekarza , bo w dniu ktorym nie mam zwolnienia bylam u niego na wizycie, czyli 24 sierpnia. Zlozylam z Zus-ie odwolani z historia choroby i potwierdzeniem o wizycie 24, rowniez lekarz wydal mi zaswiadczenie ze w tym dniu nadal wystepowaly obiawy choroby.Jak Pan mysli jak zus odniesie sie do mojego odwolania,
mam szanse wygrac.Zapomnialam dodac ze caly czas sie lecze i w tym tygodniu bylam na komisji , w ktorej lekarz orzecznik stwierdzil chorobe.

Dodaj nowy komentarz

  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w klikalne odnośniki.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <a> <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd> <img>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
  • Linki będą posiadać atrybut "nofollow".

Więcej informacji na temat formatowania

Gemme - Aplikacje internetowe