Gabinet: Wrocław, ul. Żernicka 215
Rejestracja: 601 775 123
dr n. med. Dariusz Kraśnicki skype

Opieka nad rodzicami

Mam starszych rodziców (mama 74 lata, tato - 78). Obydwoje tak naprawdę opiekują się sobą wzajemnie, choć mama nie jest zdrowa i też ma grupę inwalidzką, a tato jest "niezdolny do samodzielnej egzystencji".

Mieszkam niedaleko rodziców i pomagam im jak mogę, a oni bardzo starają się być w miarę samodzielni. Są jednak sytuacje, kiedy moja pomoc jest po prostu niezbędna, np. gdy trzeba zawieźć tatę prawie 100 km do szpitala w Poznaniu: wtedy muszę zwolnić się z pracy, a nie mam innej możliwości jak tylko... urlop bezpłatny.

Chcę zaznaczyć, że ja chętnie pracuję i nie "migam" się od pracy, ale... i tu moje pytanie: czy jest możliwość, abym na ten dzień otrzymała zwolnienie lekarskie na opiekę nad osobą - tatą! - niepełnosprawną niezdolną do samodzielnej egzystencji?

Jeśli tak, to do jakiego lekarza powinnam się udać, bo lekarz rodzinny moich rodziców nie chce wystawić takiego zwolnienia, z powodu, że nie jestem jego pacjentką. A jeśli ma rację, to jak mam rozmawiać z moją panią doktor: przecież ona nie zna moich rodziców, nie jest w stanie ocenić, czy mówię prawdę...

Odpowiedz

  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w klikalne odnośniki.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <a> <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd> <img>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
  • Linki będą posiadać atrybut "nofollow".

Więcej informacji na temat formatowania

Gemme - Aplikacje internetowe