Gabinet: Wrocław, ul. Żernicka 215
Rejestracja: 601 775 123
dr n. med. Dariusz Kraśnicki skype

182 dni zwolnienia i co dalej

182 dni zwolnienia i co dalej robić?

Witam

Szukałam w sieci informacji i natknęłam się na Pana video. Bardzo Pana proszę o pomoc.

Po urodzeniu dziecka musiałam się leczyć na nadczynność tarczycy, 182 dni mija mi w poniedziałek 5.03. Z lekarzem ustaliłam, że zwolnienie mam do piątku 02.03. Od miesiąca wykryto u mnie zaburzenia - nerwica i depresja- leczę się farmakologicznie i czekam na przyjęcie na oddział dzienny terapii. Czekam również na operację tarczycy. Dowiedziałam się, że pracodawca chce mnie zwolnić. Otrzymałam skierowanie na badania kontrolne, ale nie mogę go wykonać będąc na L4. Psychiatra chce mnie wysłać na zwolnienie w związku z tym dziennym pobytem. Z tym, że co z zasiłkiem chorobowym?

Czy sobota i niedziela otwierają nowy okres zasiłkowy? Próbowałam dowiedzieć się w ZUSie ale tam- konsternacja. Nikt nic nie umie powiedzieć. Albo nie chce...

No i teraz nie wiem, czy wystarczy mi przerwa sobota-niedziela (3 i 4) czy muszę wziąść jeden dzień urlopu ( i tu drugie pytanie, czy brać na żądanie czy opiekę nad dziećmi, których nie mam z kim zostawić). Pracodawca odmówił mi urlopu wypoczynkowego i boję się, że może nie wyrazić zgody na ten na żądanie albo na opiekę. Jeśli się mylę, kiedy należy złożyć wniosek o urlop aby zachować terminy?

Bardzo proszę o pomoc. O czymś takim jak zasiłek rehabilitacyjny dowiedziałam się za późno, dodatkowo muszę wykonać biopsję przed operacją więc jej termin może wypaść po 3 miesiącach po których pracodawca może rozwiązać ze mną umowę.

 Jeszcze raz proszę bardzo Pana o pomoc. Zdaje się, że jest Pan jedyną kompetentną osobą i wiedzą zarówno z prawa pracy jak i zasiłków... Prawnik u którego byłam już wprowadził mnie w błąd, bo twierdził, że pracodawca nie może odmówić mi 14 dniowego urlopu wypoczynkowego...

Pozdrawiam serdecznie i gratuluję pracy jaką Pan wykonuje pomagając innym

Jedną kontrolę zwolnienia już przeszłam pozytywnie. Kontrolowali zwolnienie tarczycowe. Tutaj myślę, że przeszkód nie będzie bo w końcu idę na terapię dzienną... No ale właśnie Zus jest nieobliczalny. Zastanawiam się czy sobota i niedziela wystarczą czy wziąć lepiej ten dzień dwa urlopu?

Czy w takim przypadku grypa którą przechodzę była by przerwą?  A potem normalnie już psychiatra?

A jeśli nie to tylko pozostaje mi pytanie o ten zasiłek rehabilitacyjny? Czy jeśli nie uznają mi drugiego okresu zasiłkowego to nadal mogę starać się o zasiłek rehabilitacyjny?

 

Odpowiedż:

Głównym problemem jest tutaj uznanie ciągłości zwolnienia przez ZUS. Teoretycznie choroba jest inna więc nie powinno być problemu. Natomiast praktyka bywa różna.

Jak to zostanie uznane za ciągłość, to świadczenia się nie należą i trzeba mieć ponad 60 dni przerwy pomiędzy dwoma schorzeniami. Podobny przypadek opisuje filmik poniżej.

Podziel się:

Odpowiedzi


zawal

Co.mam zribic jestem.po zawale wiem ze nie.pujde juz do.pracy w maju konczy mi.sie.182 dni czy moge.przeduzuc chorobowe o 3 miesiace a jak.nie co.mam.zribic

CZY NAPEWNO TE ZWOLNIENIE

CZY NAPEWNO TE ZWOLNIENIE NIE JEST NACIĄGANE ?

świetnie że ktoś taki

świetnie że ktoś taki istnieje ! jak ZUS cofnie moje zwolnienie,
czy mogę iść na kolejne np inna choroba inny lekarz i czy to będzie ciągłość ? Proszę doświadczonych o odpowiedzi.

@Jak zdrowie niedopisuje z powodu nowej choroby, to czemu nie

Dodaj nowy komentarz

  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w klikalne odnośniki.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <a> <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd> <img>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
  • Linki będą posiadać atrybut "nofollow".

Więcej informacji na temat formatowania

Gemme - Aplikacje internetowe