Gabinet: Wrocław, ul. Żernicka 215
Rejestracja: 601 775 123
dr n. med. Dariusz Kraśnicki skype

Co dalej po 182 dniach choroby kręgosłupa?

Witam, od połowy czerwca jestem na L4 z powodu problemów z kręgosłupem. Dużo czasu pochłonęła diagnostyka, najpierw bagatelizowano moje dolegliwości, mówiąc, że przeforsowałam się w pracy ból był jednak coraz silniejszy i coraz bardziej dokuczliwy. Zdecydowałam się na RTG kręgosłupa w którym wykryto lewostronny kręgozmyk i niewielkie zmiany, było to w lipcu.

Trzykrotnie lądowałam na ostrym dyżurze przez wzgląd na blokadę ruchową, chodziłam zgięta i zgarbiona, zdiagnozowano rwę kulszową dostałam skierowanie do ortopedy, ten szczęśliwie wysłał mnie na rezonans w momencie, gdy nie poruszałam się już samodzielnie, opadała mi prawa stopa miałam osłabione czucie w prawej nodze musiałam poruszać się dwa tygodnie przy pomocy kul. rezonans uwidocznił dużą, centralną prawoboczną przepuklinę jądra miażdżystego krążka L4/L5 z sekwestrem oraz podwięzadłowe wypukliny dokanałowe modelujące worek oponowy na poziomach L3L4 i L5S1. 22 września b. r byłam operowana metodą fenestracji i foraminotomii L4-5 po prawej. Discectomia.

W połowie grudnia upłynie 182 dni zwolnienia. Lekarz, który mnie operował absolutnie wykluczył możliwość powrotu do pracy w najbliższym trymestrze i bez odbytej rehabilitacji. Po jutrze mam wizytę na której zostanie podjęta decyzja o zakwalifikowaniu mnie do rehabilitacji na NFZ. W karcie wypisu ze szpitala mam wpisane w zaleceniach Fizykoterapia. Ze szpitala dostałam też skierowanie do przychodni rehabilitacyjnej. Czy w grudniu zostanę wezwana na komisje do ZUS? Czy zostanę pozbawiona świadczenia chorobowego?Czy Zus może mi zlecić rehabilitację w sanatorium? Proszę o odpowiedzi!

@Raczej wystąpiłbym z wnioskiem o świadczenie rehabilitacyjne, bo nie jestem pewien na jakiej zasadzie ZUS przyznaje swoje sanatoria/

Odpowiedz

  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w klikalne odnośniki.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <a> <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd> <img>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
  • Linki będą posiadać atrybut "nofollow".

Więcej informacji na temat formatowania

Gemme - Aplikacje internetowe