Gabinet: Wrocław, ul. Żernicka 215
Rejestracja: 601 775 123
dr n. med. Dariusz Kraśnicki skype

Podobny problem nie znając rodzaju choroby sumują te okresy

Witam, wg mojego pracodawcy minęło mi w styczniu 182 dni choroby, po bardzo niskim przelewie na konto zadzwoniłem w celu uzyskania wyjaśnień do mojego pracodawcy i nie mogłem wytłumaczyć że ich datowanie jest błędne ponieważ od 01 lipca byłem chory na nadciśnienie tętnicze we wrześniu zrobiłem badania dopuszczające mnie do pracy (otrzymałem na 6 miesięcy) .

Następnie 3 dni wolnego (tryb ciągły wolne z grafika,) następnie urlop na żądanie, 2 tygodnie choroby powodowanej infekcją bakteryjną i następnie zacząłem leczenie na depresję, która najprawdopodobniej związana jest z moją wykonywaną pracą. W trakcie leczenia, po konsultacjach z lekarzem doszedłem, do wniosku że depresję wywołuje moja praca, a dokładniej warunki w jakich ją wykonuję (ponad 10 lat pracy tylko w trybie nocnym, wyniszczenie organizmu, chroniczne zmęczenie i apatia, obniżona odporność na choroby, podnoszone wymagania pracodawcy, chroniczne zagrożenie utraty pracy wynikające z niemożliwości spełnienia wzrastających oczekiwań pracodawcy (niespełnianie podnoszonych norm), możliwość reorganizacji w firmie i związanych z tym zwolnień. W trakcie leczenia podjąłem decyzję że muszę to zmienić i postanowiłem się zwolnić, wypowiedziałem umowę, której okres wypowiedzenia dobiegł w dniu 28.02.2011.

Do dnia wypowiedzenia byłem na zwolnieniu lekarskim, pomimo tego że zakład pracy nie wypłacał mi świadczeń podtrzymując, że nie znając rodzaju choroby sumują te okresy. Minął ponad miesiąc od złożenia pisma przez pracodawcę do ZUS w celu ustalenia dnia rozpoczęcia datowania choroby niestety bez odpowiedzi. Co mogę zrobić, aby otrzymać zaległe świadczenia? Jakie mam prawa i gdzie ich ewentualnie się domagać? Bardzo proszę o pomoc pozdrawiam Paweł N.

Odpowiedz

  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w klikalne odnośniki.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <a> <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd> <img>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
  • Linki będą posiadać atrybut "nofollow".

Więcej informacji na temat formatowania

Gemme - Aplikacje internetowe